For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 24, 2020

Matchday 5
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 1:1 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 3:0 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 1:1 Karlsruher SC Karlsruher SC
Semi-Finals 2nd Leg El Ahly El Ahly Cairo 3:1 Wydad Casablanca Wydad AC
Matchday 6 Aston Villa Aston Villa 0:3 Leeds United Leeds
Matchday 7 Elche CF Elche CF 2:1 Valencia CF Valencia
Matchday 5 Sassuolo US Sassuolo 3:3 Torino FC Torino
Matchday 8 Stade Rennais Stade Rennais FC 1:2 SCO Angers SCO Angers
  VV Goes VV Goes moved HSV Hoek Hoek
Matchday 7 Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 4:1 FShM Moskau U16 FShM U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 3:4 SShOR Zenit St. Petersburg U16 SShOR Zenit U16
  Ak. Rubin U16 Akademia Rubin Kazan U16 4:1 Akademia FK Rostov U16 FK Rostov U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 0:3 Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 4:0 Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 6:0 Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 0:0 FShM Moskau FShM Moskau
  Akhmat II Akhmat Grozny II 0:0 Spartak Moskow II Spartak II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 5:1 FK Tambov II FK Tambov II
  Ural II Ural Ekaterinburg II 0:5 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Khimki II FK Khimki II 2:1 Master-Saturn Egorjevsk Master-Saturn
  Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 0:1 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
  Ak. Y. Konoplev Y. Konoplev Football Akademia 1:5 Zenit St. Petersburg II Zenit II
Matchday 8 Gaz Metan Gaz Metan Mediaș 1:2 AFC Botoșani FC Botosani
  Univ. Craiova Universitatea Craiova 0:1 Academica Clinceni Ac. Clinceni
Matchday 6
Kasimpasa Kasimpasa 0:0 Göztepe Göztepe
Matchday 18 Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 1:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:0 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
Matchday 6 PAS U19 PAS Giannina U19 0:2 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  Apollon U19 Apollon Smyrnis U19 0:1 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 0:1 OFI Crete U19 OFI Crete U19
Matchday 10 KV Kortrijk KV Kortrijk 1:3 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
Matchday 8 KMSK Deinze KMSK Deinze 2:2 KVC Westerlo KVC Westerlo
Matchday 6 Lyngby BK Lyngby BK 0:3 Odense Boldklub Odense BK
Matchday 9 NK Varazdin NK Varazdin 1:2 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
Matchday 8 Piast Gliwice Piast Gliwice 2:2 Wisla Plock Wisla Plock
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 1:1 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
Matchday 24 SE Freising SC Eintracht Freising 7:00 AM SV Erlbach SV Erlbach
Matchday 10 SV Mettlach SV Mettlach 7:00 AM SV Rot-Weiß Hasborn RW Hasborn
  Auersmacher SV Auersmacher 7:00 AM FC 08 Homburg II FC Homburg II
Matchday 8 VfB Hilden II VfB 03 Hilden II 1:4 MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf
  ASV Süchteln ASV Süchteln 4:0 SC Teutonia Kleinenbroich Kleinenbroich
  Mutschelbach ATSV Mutschelbach 0:3 SV Spielberg SV Spielberg
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 1:2 SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz
Matchday 7 FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 2:3 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Malchower SV Malchower SV 90 1:1 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  SV Waren 09 SV Waren 09 0:0 FC Anker Wismar Anker Wismar
Matchday 10 Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 0:0 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
Matchday 15 Puebla FC Puebla FC 1:2 Club León FC León
Matchday 13 Nashville SC Nashville SC 1:1 New England Revolution Revolution
Matchday 24 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 3:0 Yokohama FC Yokohama FC
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:0 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:0 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Gamba Osaka Gamba Osaka 2:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 3:1 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Matchday 28 FC Tokyo FC Tokyo 0:4 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
Matchday 29 Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:0 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 4:0 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
Matchday 23 Kataller Toyama Kataller Toyama 3:0 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
Matchday 10 Sony Sendai Sony Sendai 2:1 MIO Biwako Shiga MIO Biwako
  Suzuka PG Suzuka Point Getters 5:3 FC Osaka FC Osaka
  Nara Club Nara Club 1:0 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Honda FC Honda FC 0:1 Kochi United Kochi Utd.
Matchday 2 Al Qadisiyah Al Qadisiyah FC 2:1 Damac FC Damac FC
  Al-Raed Al-Raed 2:2 Al-Shabab Riyadh Shabab
  Faisaly Al-Faisaly Harmah 2:1 Al-Batin Al-Batin
Matchday 13 FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 1:0 FK Sarajevo Academy U17 Sarajevo U17
Matchday 2 Khor Fakkan Khor Fakkan 0:1 Al-Nasr (Dubai) Al-Nasr
  Al-Jazira Al-Jazira (Abu Dhabi) 1:1 Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC
  Ajman Club Ajman Club 0:1 Al Ittihad Kalba Sports Club Ittihad Kalba
  Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 1:1 Al-Ain FC Al-Ain FC
Matchday 12 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 3:1 FC Saburtalo Saburtalo
Matchday 21 Jeonju Citizen Jeonju Citizen 1:3 Gyeongju Citizen Gyeongju Citi.
  Gimpo Citizen Gimpo Citizen 0:1 Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
  Mokpo City Mokpo City 2:1 Daejeon Korea Railroad Daejeon KoRail
  Gimhae FC Gimhae FC 1:0 Gangneung City Gangneung City
  Pyeongtaek Pyeongtaek Citizen 2:2 Chuncheon Citizen Chuncheon FC
  Hwaseong FC Hwaseong FC 2:3 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Cheongju FC Cheongju FC 2:1 Yangju Citizen Yangju Citizen
Matchday 22 Nowon Utd. Seoul Nowon United 2:3 Yeoju Citizen (-2020) Yeoju Citizen
  Paju Citizen Paju Citizen 1:0 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 0:1 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 2:0 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Namdong FC Namdong FC 0:0 Siheung City Siheung City
  Icheon Citizen Icheon Citizen (-2020) 1:1 Goyang Citizen Goyang Citizen
Matchday 25 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 1:2 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Chungnam Asan Chungnam Asan 0:2 FC Anyang FC Anyang
  Jeju United Jeju United 2:0 Suwon FC Suwon FC
Matchday 4 FC Seoul FC Seoul 1:1 Gangwon FC Gangwon FC
  Incheon Utd. Incheon United 2:1 Busan IPark Busan IPark
Matchday 6
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 0:4 FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
  FC Dornbirn FC Dornbirn 0:0 SV Horn SV Horn
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 1:1 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 2:1 SKU Amstetten SKU Amstetten
  SV Lafnitz SV Lafnitz 2:1 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
  Young Violets Young Violets Austria Wien 1:1 SC Austria Lustenau A. Lustenau
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 0:5 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  FAC Floridsdorfer AC 1:3 FC Liefering FC Liefering
Matchday 7 Nottm Forest Nottingham Forest 1:1 Derby County Derby
Matchday 2 12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 2:1 Club General Díaz de Luque General Diaz
  Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 3:2 Club Atlético Cerro CA Cerro
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 4:0 Danubio FC Danubio FC
  Cerro Largo Cerro Largo FC 2:1 Montevideo City Torque Mvd City Torque
Matchday 25 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 0:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
Matchday 27 Nomme United FC Nomme United 3:4 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  FC Helios Voru FC Helios Voru 3:4 JK Tabasalu JK Tabasalu
  Paide U21 Paide Linnameeskond U21 7:0 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
  Keila JK Keila JK 0:0 Viimsi JK Viimsi JK
Matchday 1 Cusco FC Cusco FC 3:1 FBC Melgar FBC Melgar
  Municipal Deportivo Municipal 0:0 Sport Huancayo Sport Huancayo
Matchday 17 Derry City Derry City 2:0 Shelbourne FC Shelbourne
Matchday 10 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 1:1 True Bangkok United Bangkok Utd.
Matchday 11 Udon Thani FC Udon Thani FC 0:1 Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
Matchday 5 Geylang Geylang International 2:3 Balestier Khalsa Balestier Khals
  Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 3:2 Lion City Sailors LC Sailors
Matchday 2 Crusaders Crusaders FC 1:0 Cliftonville FC Cliftonville
Matchday 5 FC Empoli FC Empoli 3:1 AC Pisa 1909 AC Pisa
Matchday 9 CS Sedan CS Sedan-Ardennes 7:00 AM SAS Epinal SAS Epinal
  Bergerac Bergerac Périgord FC 1:1 Canet Roussillon FC Canet Rous.
Matchday 11 SC Bastia SC Bastia 1:1 US Orléans US Orléans
  US Boulogne US Boulogne 2:2 US Créteil-Lusitanos US Créteil
  Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 1:1 US Concarneau Concarneau
Matchday 17 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 2:0 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 0:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
Matchday 9 Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 2:1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  Aerostar Aerostar Bacau 2:3 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 1:2 Ripensia Timisoara Ripensia
  ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 1:0 CSM Slatina CSM Slatina
  AFC Turris AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 4:1 CSM Resita CSM Resita
  Unirea Slobozia AFC Unirea 04 Slobozia 2:2 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Concordia Concordia Chiajna 1:2 FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
Matchday 12 Sakhalin Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk 4:0 FC Krasniy Smolensk FC Krasniy
Matchday 9 Telstar SC Telstar 2:0 Helmond Sport Helmond Sport
  FC Volendam FC Volendam 7:1 FC Dordrecht FC Dordrecht
  MVV Maastricht MVV Maastricht 1:5 Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  NEC Nijmegen NEC Nijmegen 2:1 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
  SC Cambuur SC Cambuur-Leeuwarden 3:0 Roda JC Kerkrade Roda JC
  FC Den Bosch FC Den Bosch 0:1 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  FC Eindhoven FC Eindhoven 3:0 AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21
  Almere City Almere City FC 2:0 NAC Breda NAC Breda
  De Graafschap De Graafschap Doetinchem 2:1 PSV Eindhoven U21 PSV U21
Matchday 5 Tondela CD Tondela 1:0 Portimonense SC Portimonense
Matchday 7 Penafiel FC Penafiel 2:2 FC Arouca Arouca
  Vizela FC Vizela 1:3 Académica Coimbra Coimbra
Matchday 6 Marítimo U23 CS Marítimo U23 1:0 Portimonense SC U23 Portimonense 23
Matchday 2 Arbroath Arbroath FC 0:1 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
Matchday 7 Ümraniyespor Ümraniyespor 1:1 Altinordu FK Altinordu
Matchday 6 SC Kriens SC Kriens 1:2 FC Thun FC Thun
Quarter-Finals 2nd leg SH SIPG Shanghai SIPG 6:5 on pens Shanghai Greenland Shenhua SH Shenhua
Matchday 11 NK Sesvete NK Sesvete 5:4 HNK Orijent Rijeka NK Orijent 1919
Matchday 10 GKS Tychy GKS Tychy 3:1 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
Matchday 12 RKS Radomsko RKS Radomsko 1:3 Blonianka Blonie Blonianka
First Round 2nd leg GZ R&F Guangzhou R&F 2:1 Qingdao Huanghai QD Huanghai
Matchday 20 Metallurg Bk. Metallurg Bekabad 0:0 FK Bukhara Bukhara
  Qizilqum Qizilqum Zarafshan 1:1 Lokomotiv Tashkent Loko Tashkent
  Surkhon Surkhon Termiz 0:6 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Matchday 6 Chelsea U18 Chelsea FC U18 4:3 Norwich City U18 Norwich U18
  Everton U18 Everton FC U18 0:4 Liverpool FC U18 Liverpool U18
  Brighton U18 Brighton & Hove Albion U18 2:3 West Ham United U18 West Ham U18
  Tottenham U18 Tottenham Hotspur U18 4:4 Reading FC U18 Reading U18
  Derby U23 Derby County U23 3:1 Southampton FC B Southampton B
  West Ham U23 West Ham United U23 0:0 Blackburn Rovers U23 Blackburn U23
  West Brom U23 West Bromwich Albion U23 1:0 Newcastle United U23 Newcastle U23
  Boro U23 Middlesbrough FC U23 3:0 Burnley FC U23 Burnley U23
  Brighton U23 Brighton & Hove Albion U23 0:4 Leicester City U23 Leicester U23
  Man Utd U23 Manchester United U23 2:1 Everton FC U23 Everton U23
Matchday 2 Villarreal CF B Villarreal CF B 1:1 Atlético Levante UD Atl. Levante
Matchday 11 Wolfsberg II Wolfsberger AC II 0:0 FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09
  SC Kalsdorf SC Kalsdorf 4:1 FC Wels FC Wels
  Bad Gleichenb. TuS Bad Gleichenberg 2:1 SV Spittal/Drau Spittal/Drau
  Hertha Wels WSC Hertha Wels 7:2 ATSV Stadl-Paura Stadl-Paura
  SC Weiz SC Weiz 2:0 SV Allerheiligen Allerheiligen
  Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt 0:2 USV St. Anna/Aigen St. Anna/Aigen
  Gurten Union Gurten 2:1 SK Sturm Graz II Sturm Graz II
Group 3 TSV Grünwald TSV Grünwald - Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
Matchday 10 SV Drochtersen SV Drochtersen/Assel 2:0 Lüneburger SK Hansa LSK Hansa
Matchday 11 Viktoria Berlin FC Viktoria 1889 Berlin 3:0 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
Matchday 10 Bruck/L. ASK-BSC Bruck/Leitha moved Team Wiener Linien Wiener Linien
  Traiskirchen FCM Traiskirchen 3:1 SV Leobendorf Leobendorf
  Wiener SC Wiener Sport-Club 2:0 SC Neusiedl/See SC Neusiedl/See
  Wiener Neustadt 1. Wiener Neustädter Sportclub moved FC Marchfeld Donauauen FC Marchfeld
Matchday 15
A. Salzburg SV Austria Salzburg moved SV Kuchl Kuchl
  Saalfelden FC Pinzgau Saalfelden moved Salzburger AK 1914 SAK 1914
  Grödig SV Grödig moved USK Anif USK Anif
  Wals-Grünau SV Wals-Grünau moved TSV St. Johann St. Johann
  FC Kufstein FC Kufstein 3:1 WSG Tirol II Tirol II
  Kitzbühel FC Kitzbühel 2:0 SV Wörgl SV Wörgl
  Telfs SV Telfs 1:1 FC Wacker Innsbruck II FC Wacker II
Matchday 9 Hellerup IK Hellerup IK 2:0 Brönshöj Boldklub Brönshöj BK
  FC Roskilde FC Roskilde 1:0 Skovshoved IF Skovshoved
Matchday 1 CC Yatai Changchun Yatai 1:0 Meizhou Hakka MZ Hakka
Matchday 13 FSV Bissingen FSV 08 Bissingen 3:1 1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim
Matchday 6 HSV III Hamburger SV III 3:1 HSV Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-U.
Matchday 27 TSV Wasserburg TSV 1880 Wasserburg moved Türkspor Augsburg Türk. Augsburg
Matchday 9 FV Engers 07 FV Engers 07 0:2 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
Matchday 10 Meinerzhagen RSV Meinerzhagen moved TuS Ennepetal TuS Ennepetal
Matchday 9 FC Eilenburg FC Eilenburg 2:2 FSV Wacker Nordhausen W. Nordhausen
Matchday 1 SZ Dongwu Suzhou Dongwu 1:3 Inner Mongolia Zhongyou IM Zhongyou
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 0:1 Sichuan Jiuniu SC Jiuniu
  HLJ Lava Spring Heilongjiang Lava Spring 1:1 Nantong Zhiyun NT Zhiyun
Matchday 8 Hagen/Uthlede FC Hagen/Uthlede 2:2 TB Uphusen TB Uphusen
Matchday 7 Volendam U18 FC Volendam U18 12:00 AM FC Twente U18 Twente U18
Matchday 10 Gerasdorf SV Gerasdorf/Stammersdorf 1:2 SV Donau SV Donau
  SV Schwechat SV Schwechat 5:0 Post SV Wien Post SV Wien
  ASK Elektra ASK Elektra 9:0 SK Slovan HAC Slovan HAC
Matchday 4 Chemnitz U19 Chemnitzer FC U19 1:6 Hannover 96 U19 Hannover 96 U19
  Hamburg U19 Hamburger SV U19 6:0 FC Energie Cottbus U19 E. Cottbus U19
  Vik. Berlin U19 FC Viktoria 1889 Berlin U19 1:1 VfL Wolfsburg U19 Wolfsburg U19
  D. Dresden U19 Dynamo Dresden U19 1:5 RasenBallsport Leipzig U19 RB Leipzig U19
Matchday 8 Ardagger SC Union Ardagger 2:1 SKN St. Pölten Juniors St. Pölten Jun.
  Rohrbach/G. USC Rohrbach/Gölsen 1:2 Kremser SC Kremser SC
  SC Ortmann SC Ortmann 2:4 ASV Schrems Schrems
  Zwettl SC Zwettl 1:1 SC Retz SC Retz
  Langenrohr SV Langenrohr 7:1 ASK Mannersdorf Mannersdorf
  Waidhofen/T. SV Waidhofen/Thaya moved USV Scheiblingkirchen-Warth Scheiblingkir.
Matchday 4 1.FC Köln U19 1.FC Köln U19 5:0 Bayer 04 Leverkusen U19 Leverkusen U19
  B. Dortmund U19 Borussia Dortmund U19 6:0 Rot-Weiss Essen U19 RW Essen U19
  Wuppertal U19 Wuppertaler SV U19 2:1 MSV Duisburg U19 Duisburg U19
  Düsseldorf U19 Fortuna Düsseldorf U19 0:4 FC Schalke 04 U19 Schalke 04 U19
Matchday 10 Pinkafeld SC Pinkafeld moved SC/ESV Parndorf SC/ESV Parndorf
  Kohfidisch ASK Kohfidisch moved ASKÖ Klingenbach Klingenbach
  Leithaprodersd. SV Leithaprodersdorf moved FSG Oberpetersdorf/Schwarzenbach Oberp./Schwarz.
Matchday 4 Karlsruhe U19 Karlsruher SC U19 2:4 FC Ingolstadt 04 U19 Ingolstadt U19
  K'lautern U19 1.FC Kaiserslautern U19 1:1 SC Freiburg U19 SC Freiburg U19
  FC Bayern U19 FC Bayern Munich U19 0:4 1.FSV Mainz 05 U19 Mainz 05 U19
  Heidenheim U19 1.FC Heidenheim 1846 U19 3:1 SSV Ulm 1846 U19 SSV Ulm U19
  Saarbrücken U19 1.FC Saarbrücken U19 1:2 FC-Astoria Walldorf U19 A. Walldorf U19
  K. Offenb. U19 Kickers Offenbach U19 5:2 FC Augsburg U19 FC Augsburg U19
  Gr. Fürth U19 SpVgg Greuther Fürth U19 1:4 VfB Stuttgart U19 Stuttgart U19
Matchday 5 Holst. Kiel U17 Holstein Kiel U17 4:1 Eintracht Braunschweig U17 Braunschw. U17
  E. Cottbus U17 FC Energie Cottbus U17 0:4 Hannover 96 U17 Hannover 96 U17
  St. Pauli U17 FC St. Pauli U17 2:2 Dynamo Dresden U17 D. Dresden U17
Matchday 10 Voitsberg ASK Voitsberg 6:0 ESV St. Michael ESV St. Michael
  Liezen SC Liezen 2:1 TUS Heiligenkreuz am Waasen Heiligenkreuz
  FC Gamlitz FC GamlitzFC Weinland Gamlitz 3:2 SV Wildon Wildon
  Ilz Ilzer SV 1:1 SV Lafnitz II Lafnitz II
  Lebring SV Lebring 0:1 USV Mettersdorf Mettersdorf
  SV Rottenmann SV Rottenmann 0:1 SV Frauental Frauental
  Fürstenfeld SK Fürstenfeld 2:1 Donawitzer SV Leoben DSV Leoben
  Gnas USV Gnas 6:2 SC Bruck/Mur Bruck/Mur
Matchday 5 Paderborn U17 SC Paderborn 07 U17 1:4 FC Schalke 04 U17 Schalke 04 U17
  1.FC Köln U17 1.FC Köln U17 5:2 Wuppertaler SV U17 Wuppertal U17
Matchday 13 SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt 1:0 SV St. Jakob im Rosental St. Jakob
  ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg moved FC Lendorf Lendorf
  Völkermarkt VST Völkermarkt 1:1 Klagenfurter AC 1909 KAC 1909
Matchday 5 Karlsruhe U17 Karlsruher SC U17 0:3 1.FC Kaiserslautern U17 K'lautern U17
  TSV 1860 U17 TSV 1860 München U17 2:1 SV Darmstadt 98 U17 Darmstadt U17
  Mainz 05 U17 1.FSV Mainz 05 U17 3:4 FC Bayern Munich U17 FC Bayern U17
  U'haching U17 SpVgg Unterhaching U17 1:2 FC Augsburg U17 FC Augsburg U17
Matchday 14 Schruns FC Schruns 2:0 SV Lochau SV Lochau
Matchday 10 FC Hergiswil FC Hergiswil 4:0 FC Sursee FC Sursee
Matchday 8 Pafos FC Pafos FC 3:0 Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa
Matchday 4 Shabab Bourj Shabab El-Bourj SC 4:1 Shabab Gazieh Shabab Gazieh
Matchday 11 Jagiellonia U19 Jagiellonia Bialystok U19 4:5 Lechia Gdansk U19 Lechia U19
  Slask U19 Slask Wroclaw U19 0:5 Pogon Szczecin U19 Pogon U19
  Cracovia U19 Cracovia Krakow U19 1:1 Gornik Zabrze U19 Gornik U19
Matchday 3 Mushuc Runa SC Mushuc Runa SC 1:4 SD Aucas SD Aucas
  Uni. Católica CD Universidad Católica 0:1 Deportivo Cuenca Dep. Cuenca
Group 2 Southern Southern District 3:2 Resources Capital Resources Cap.
  Eastern Eastern SC 1:2 Happy Valley Happy Valley
Matchday 11 Inter Taoyuan Internazionale Taoyuan 3:1 Taipei Play One Taipei Play One
  S. F. Int'l Saturday Football International 12:0 Pakarongay FC Pakarongay FC
Matchday 7 FK Qabala FK Qabala 1:1 FK Sabail FK Sabail
Matchday 10 SC Noravank SC Noravank 2:2 FC Alashkert II Alashkert II
  FC Sevan FC Sevan 1:3 FC West Armenia West Armenia
  Shirak II FC Shirak Gyumri II 0:5 BKMA Yerevan BKMA Yerevan
  Ararat-Arm. II FC Ararat-Armenia II 1:2 FC Ararat Yerevan II Ararat II
Matchday 8 Wieselburg SC Wieselburg moved SC Melk Melk
  Seitenstetten USC Seitenstetten 3:4 SV Würmla Würmla
  Eggenburg SK Eggenburg moved UFC St. Peter/Au St. Peter/Au
  Wolkersdorf SC Wolkersdorf 7:30 AM ASK Bad Vöslau Bad Vöslau
  Korneuburg SC Korneuburg 7:30 AM ASK Eggendorf Eggendorf
  Stockerau SV Stockerau 7:30 AM SV Gloggnitz Gloggnitz
  Brunn/Geb. SC Brunn/Gebirge 7:30 AM ASV Vösendorf Vösendorf
Matchday 9 Randers FC U19 Randers FC U19 1:2 Esbjerg fB U19 Esbjerg fB U19
  SönderjyskE U19 SönderjyskE U19 1:1 AC Horsens U19 AC Horsens U19
  Vejle BK U19 Vejle Boldklub U19 3:4 FC Copenhagen U19 Copenhagen U19
Matchday 11 Helsingör U19 FC Helsingör U19 2:2 Akademisk Boldklub U19 Akademisk U19
  Viborg FF U19 Viborg FF U19 5:0 Hellerup IK U19 Hellerup IK U19
Matchday 28 Garmisch 1.FC Garmisch-Partenkirchen 3:0 FC Kempten FC Kempten
Matchday 3 Monza U19 Monza Primavera 3:2 Udinese Primavera Udinese U19
  Pisa U19 Pisa Primavera 2:2 Crotone Primavera Crotone U19
Matchday 4 PSM Makassar PSM Makassar moved Persib Bandung Persib Bandung
  Barito Putera PS Barito Putera moved Persebaya Surabaya Persebaya
  Persita Tangerang Persita Tangerang moved Bhayangkara FC Bhayangkara FC
Matchday 1 QD Jonoon Qingdao Jonoon 0:0 Qingdao Red Lions QD Red Lions
  BJ IT Beijing IT 2:1 Hebei Olle Elite HB Olle Elite
  IM Caoshangfei Inner Mongolia Caoshangfei 0:2 Nanjing Fengfan NJ Fengfan
  HB Chufeng Heli Hubei Chufeng Heli 1:0 Zibo Cuju ZB Cuju
  GX Baoyun Guangxi Baoyun 0:1 Wuhan Three Towns WH Three Towns
Matchday 12 Labasa FC Labasa FC 2:0 Lautoka FC Lautoka FC
  Ba FC Ba FC 0:1 Nadi FA Nadi FA
Matchday 4 Harburger TB Harburger TB 1:2 SC Sternschanze SC Sternschanze
  Eimsbütteler TV Eimsbütteler TV 8:15 AM SV Halstenbek-Rellingen SV Halstenbek

Select date

Player birthdays

  • Wayne Rooney
    Date of birth: Oct 24, 1985  England
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 2.00 mil. €
    Derby County
    Age: 34 years

Coach birthdays

Transfers

  • Nemanja Nikolic
    Age: 28 Years  Serbia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 1.20 mil. €
    Fee: 1.30 mil. €
    FK Partizan Belgrade
     
    Al-Raed
  • Ronnie Fernández
    Age: 29 Years  Chile
    Position: Centre-Forward
    Market value: 1.10 mil. €
    Fee: Free transfer
    Al-Feiha FC
     
    Santiago Wanderers
  • Rami Bedoui
    Age: 30 Years  Tunisia
    Position: Centre-Back
    Market value: 525 thousand €
    Fee: Free transfer
    FK Liepaja
     
    Al-Kuwait Sports Club
  • Roberval
    Age: 34 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Juventud Alianza de San Juan
     
    Club Sportivo Peñarol
  • Vasilios Angelopoulos
    Age: 23 Years  Greece
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    ASIL Lysi
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Leonidas Argyropoulos
    Age: 30 Years  Greece
    Position: Right-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    APO Levadiakos
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Athanasios Kanoulas
    Age: 28 Years  Greece
    Position: Centre-Forward
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Veria NPS
     
    AS Santorinis 2020
  • Nikola Karaklajic
    Age: 25 Years  Serbia
    Position: Left Winger
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    FK Iskra Danilovgrad
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Thomas Papadopoulos
    Age: 24 Years  Greece
    Position: Left Winger
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    AO Platanias
     
    AS Santorinis 2020
  • Karolis Laukzemis
    Age: 28 Years  Lithuania
    Position: Centre-Forward
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    NK Istra 1961
     
    Hibernians FC
  • Vasilios Moukidis
    Age: 27 Years  Greece
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    AO Agiou Ierotheou
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Mohamed Derrag
    Age: 35 Years  Algeria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 125 thousand €
    Fee: Free transfer
    RC Rélizane
     
    USM El Harrach
  • Walid Ouabdi
    Age: 25 Years  Algeria
    Position: Goalkeeper
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    ASO Chlef
     
    SC Ain Defla
  • Thomas Vasiliou
    Age: 26 Years  Greece
    Position: Right Winger
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    PAE Chania
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Walid Semani
    Age: 28 Years  Algeria
    Position: Left Winger
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    JSM Skikda
     
    USM El Harrach
  • Nahuel Pereyra
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    CA Estudiantes (Buenos Aires)
     
    Club Comunicaciones
  • Wadii Ben Haj Frej
    Age: 32 Years  Tunisia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    CS Chebba
     
    JS Kairouanaise
  • Daniel Opazo
    Age: 23 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Newell's Old Boys II
     
    Unión San Felipe
  • Sinisa Mladenovic
    Age: 29 Years  Serbia
    Position: Right-Back
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Free transfer
    Graficar Belgrad
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Sebastián Cuerdo
    Age: 34 Years  Argentina
    Position: Goalkeeper
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Chacarita Juniors
     
    Club Deportes Iquique
  • Mehtab Singh
    Age: 22 Years  India
    Position: Centre-Back
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Free transfer
    SC East Bengal
     
    Mumbai City FC
  • Juan Surraco
    Age: 33 Years  Uruguay
    Position: Second Striker
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    AC Prato
     
    Sangiovannese 1927
  • Lucas Wílchez
    Age: 36 Years  Argentina
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Almagro
     
    Unión San Felipe
  • Gor Martirosyan
    Age: 27 Years  Armenia
    Position: Goalkeeper
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Sevan
     
    SC Noravank
  • Chedli Ghrab
    Age: 27 Years  Tunisia
    Position: Right Winger
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Stade Gabèsien
     
    ES Radès
  • Vincenzo Occhiuto
    Age: 18 Years  Italy
    Position: Right Midfield
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    US Vibonese Youth
     
    Cittanova Calcio 1939
  • Vincenzo Masi
    Age: 20 Years  Italy
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Sorrento 1945
     
    FC Matese
  • Joe Pugh
    Age: 23 Years  Wales
    Position: Centre-Forward
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Staveley MW
     
    Knaresborough Town FC
  • Ahmed Fathi
    Age: 31 Years  Egypt
    Position: Right-Back
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Telefonat Beni Suef
     
    Suez Club
  • Borisav Zlataric
    Age: 19 Years  Serbia
    Position: Left-Back
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Pandurii Targu Jiu
     
    FK Jedinstvo Surcin
  • Georgios Skatharoudis
    Age: 27 Years  Greece
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    AO Kavala
     
    AS Santorinis 2020
  • Wilfried Kouame
    Age: 22 Years  Cote d'Ivoire
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Licata Calcio
     
    ASD Sancataldese
  • Salvatore Treppiedi
    Age: 26 Years  Italy
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Nissa FC
     
    Licata Calcio
  • Luisma
    Age: 27 Years  Spain
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Olímpic Xàtiva
     
    UA Horta
  • Salvatore Colonna
    Age: 22 Years  Italy
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    FCD Virtus Campania
     
    Saviano
  • Carlo Fiore
    Age: 31 Years  Italy
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Città di Gragnano
     
    Saviano
  • Umberto Fazio
    Age: 18 Years  Italy
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Città di Acireale 1946
     
    Paternò Calcio
  • Alessandro Cappello
    Age: 22 Years  Italy
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Ragusa Calcio
     
    Licata Calcio
  • Paolo Enea
    Age: 19 Years  Italy
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Olympia Agnonese
     
    GS Mazara 1946
  • Lampros Tairis
    Age: 27 Years  Greece
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Veria NPS
     
    AEP Kozanis
  • Mohamed Mouldi Hannachi
    Age: 23 Years  Tunisia
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    CO Medenine
     
    JS Kairouanaise
  • Jacob Twyford
    Age: 21 Years  England
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Leek Town FC
     
    Kidsgrove Athletic
  • Anastasios Maroudas
    Age: 23 Years  Greece
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Olympiakos Volou
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Cristian Ussia
    Age: 18 Years  Italy
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Lornano Badesse Calcio
     
    USD Real Forte Querceta
  • João Cesco
    Age: 19 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Hellas Verona Primavera
     
    Associação Chapecoense de Futebol U20
  • Nana Kwaku
    Age: 22 Years  Ghana
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Hércules CF B
     
    CAP Ciudad de Murcia
  • Ryan Huddart
    Age: 23 Years  England
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Bromley FC
     
    Boreham Wood FC
  • Dan Hector
    Age: - Years  England
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Leatherhead FC
     
    Carshalton Athletic
  • Vasilios Spinos
    Age: 19 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Panathinaikos Athens U19
     
    GS Kallithea
  • Umut Kesanli
    Age: 18 Years  Turkey
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Unknown
     
    Gönen Belediyespor