Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 11 12/13
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(4.) Kaluga | 0:0 | Sokol (7.) | ||
Fri
Sep 14, 2012
- 3:00 PM
|
||||
1.000 · Yuriy Aponasenko |
(15.) Metall | 1:4 | Arsena (2.) | ||
Fri
Sep 14, 2012
- 3:00 PM
|
||||
1.500 · Evgeni Gerasimenko | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
1:1 | 29' | |||
1:2 | 39' | |||
1:3 | 48' | |||
1:4 | 87' | |||
(9.) Zenit | 1:0 | AVGD (6.) | ||
Fri
Sep 14, 2012
- 5:00 PM
|
||||
1.100 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
78' | 1:0 | |||
(11.) Metall | 2:1 | STAMB (14.) | ||
Fri
Sep 14, 2012
- 5:00 PM
|
||||
2.500 · Mikhail Nebogatikov | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
2:1 | 86' | |||
(13.) Liski | 2:4 | Metall (3.) | ||
Fri
Sep 14, 2012
- 5:00 PM
|
||||
4.500 · Aleksandr Ksenafontov | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
1:1 | 33' | |||
1:2 | 41' | |||
1:3 | 52' | |||
64' | 2:3 | |||
79' | ||||
2:4 | 84' | |||
(12.) FK Pod | 2:0 | FK Gub (5.) | ||
Fri
Sep 14, 2012
- 5:00 PM
|
||||
200 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
66' | 2:0 | |||
(8.) ZvRyaz | 2:3 | Fakel (1.) | ||
Fri
Sep 14, 2012
- 5:30 PM
|
||||
700 · Ilia Trishin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
42' | 1:1 | |||
50' | 2:1 | |||
2:2 | 61' | |||
2:3 | 65' | |||
(16.) FK Ore | 0:2 | Vityaz (10.) | ||
Fri
Sep 14, 2012
- 6:00 PM
|
||||
2.000 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 70' | |||
0:2 | 81' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 12/13
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fakel Voronezh | 11 | 5 | 27 | |
2 | Arsenal Tula | 11 | 10 | 24 | |
3 | Met. Lipetsk | 11 | 11 | 22 | |
4 | FK Kaluga | 11 | 6 | 18 | |
5 | Gubkin | 11 | 1 | 17 | |
6 | Zenit Penza | 11 | 4 | 16 | |
7 | Avangard Kursk | 11 | 6 | 16 | |
8 | Vityaz Podolsk | 11 | 1 | 16 | |
9 | Metallurg Vyksa | 11 | -2 | 16 | |
10 | FK Podolje | 11 | 7 | 15 | |
11 | Sokol Saratov | 11 | 4 | 15 | |
12 | Zvezda Ryazan | 11 | 6 | 13 | |
13 | Loko Liski | 11 | -5 | 12 | |
14 | Spartak Tambov | 11 | -16 | 10 | |
15 | M-O Oskol | 11 | -20 | 3 | |
16 | Orel | 11 | -18 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...