Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 13 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) FK Kra | 0:3 | SKA Ro (4.) | ||
Fri
Oct 30, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Sergey Smirnov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
0:2 | 55' | |||
0:3 | 86' | |||
(15.) Essent | 2:1 | Forte (7.) | ||
Fri
Oct 30, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
31' | ||||
64' | ||||
67' | 2:0 | |||
2:1 | 85' | |||
(1.) Kuban | 1:1 | Druzhb (13.) | ||
Sat
Oct 31, 2020
- 12:00 PM
|
||||
500 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
1:1 | 31' | |||
(6.) Anzhi | 1:2 | Kuban (3.) | ||
Sat
Oct 31, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Aleksey Ivannikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
34' | 1:1 | |||
1:2 | 61' | |||
84' | ||||
(16.) Biolog | 5:1 | Mashuk (8.) | ||
Sat
Oct 31, 2020
- 12:00 PM
|
||||
200 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 16' | |||
27' | 2:1 | |||
42' | 3:1 | |||
50' | 4:1 | |||
52' | 5:1 | |||
84' | ||||
(10.) Sparta | 3:0 | InterC (14.) | ||
Sat
Oct 31, 2020
- 1:00 PM
|
||||
400 · Vladimir Shamara | ||||
Course of play | ||||
70' | 1:0 | |||
72' | 2:0 | |||
90+1' | 3:0 | |||
(5.) Cherno | 1:0 | Tuapse (17.) | ||
Sat
Oct 31, 2020
- 1:30 PM
|
||||
700 · Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
56' | 1:0 | |||
(9.) DinStv | 1:1 | FKM (11.) | ||
Sat
Oct 31, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Rafael Shafeev | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
1:1 | 78' | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuban Holding | 13 | 17 | 29 | |
2 | Kuban | 13 | 19 | 28 | |
3 | Legion-Dinamo | 12 | 19 | 26 | |
4 | SKA Rostov | 12 | 11 | 25 | |
5 | Chernomorets N. | 12 | 9 | 23 | |
6 | Anzhi | 12 | 4 | 19 | |
7 | Spartak Nalchik | 12 | 2 | 18 | |
8 | Forte Taganrog | 12 | 8 | 17 | |
9 | Mashuk | 12 | -3 | 17 | |
10 | Din. Stavropol | 12 | 2 | 17 | |
11 | Makhachkala | 13 | -7 | 15 | |
12 | Krasnodar 3 | 13 | -7 | 14 | |
13 | Druzhba Maikop | 12 | -14 | 12 | |
14 | FK Essentuki | 12 | -8 | 11 | |
15 | Biolog | 12 | -6 | 10 | |
16 | I. Cherkessk | 12 | -20 | 8 | |
17 | FC Tuapse | 12 | -26 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...