Profile
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
Competition | Competition | Appearances | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
19 | 12 | 0 | 4 | 5 | |||
Landesliga Bremen | 10 | 4 | 0 | 2 | 2 | ||
Landespokal Bremen | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | ||
Bremenliga | 8 | 6 | 0 | 2 | 3 |
Landesliga Bremen
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
3 | Sep 8, 2023 | Habenhauser FV (8.) | SC Borgfeld (6.) | 3:4 | - | - | 1 | 1 | |||||||||
3 | Sep 10, 2023 | SVGO Bremen (4.) | W. Bremen III (7.) | 2:6 | 3 | - | - | - | |||||||||
5 | Sep 24, 2023 | SV Grohn (15.) | 1.FC Burg (7.) | 2:0 | - | - | 1 | - | |||||||||
9 | Oct 20, 2023 | TuSpo Surheide (4.) | 1.FC Burg (13.) | 7:2 | - | - | - | - | |||||||||
10 | Oct 29, 2023 | BSC Hastedt (12.) | SVGO Bremen (15.) | 3:3 | - | - | - | - | |||||||||
17 | Feb 25, 2024 | TSV Wulsdorf (7.) | OT Bremen (11.) | 7:1 | - | - | - | 1 | |||||||||
8 | Mar 29, 2024 | SV Grohn (9.) | Habenhauser FV (4.) | 1:7 | - | - | - | - | |||||||||
22 | Apr 7, 2024 | FC Huchting (8.) | BSC Hastedt (14.) | 2:0 | 1 | - | - | - | |||||||||
23 | Apr 14, 2024 | ATS Buntentor (13.) | TSV Wulsdorf (8.) | 1:2 | - | - | - | - | |||||||||
28 | May 23, 2024 | SC Weyhe (15.) | Habenhauser FV (3.) | 1:5 | - | - | - | - |
Landespokal Bremen
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Quarter-Finals | Oct 31, 2023 | Habenhauser FV | Bremer SV | 0:3 | 2 | - | - | - |
Bremenliga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
4 | Sep 2, 2023 | Woltmershausen (14.) | ESC Geestemünde (5.) | 0:5 | - | - | - | - | |||||||||
6 | Sep 16, 2023 | SC Vahr-Blockd. (12.) | SG Aumund-Veg. (8.) | 2:1 | 4 | - | - | 1 | |||||||||
14 | Nov 10, 2023 | W. Bremen II (1.) | Blumenthaler SV (8.) | 5:2 | 1 | - | - | - | |||||||||
15 | Nov 18, 2023 | Leher TS (15.) | Komet Arsten (16.) | 3:1 | 1 | - | 2 | - | |||||||||
17 | Feb 3, 2024 | OSC Bremerhaven (2.) | Union 60 Bremen (10.) | 2:0 | - | - | - | - | |||||||||
18 | Feb 11, 2024 | Komet Arsten (16.) | Brinkumer SV (14.) | 4:0 | - | - | - | 1 | |||||||||
21 | Mar 2, 2024 | SG Aumund-Veg. (5.) | SC Vahr-Blockd. (9.) | 5:1 | - | - | - | - | |||||||||
24 | Mar 23, 2024 | BTS Neustadt (9.) | KSV Vatan Sport (8.) | 6:0 | - | - | - | 1 |