DStv Premiership
South Africa
League level:
First Tier
Reigning champion:
Mamelodi Sundowns FC
Record-holding champions:
Mamelodi Sundowns FC 16 time(s)
- Number of teams: 16 teams
- Players: 540
- Foreigners: 86 Players 15.9%
- ø-Market value: €303k
- ø-Age: 27.7
Complete DStv Premiership schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/24/203:30 PM | ||||||
(16.) Kaizer Chiefs | 0:3 | Sundowns (1.) | ||||
(3.) Baroka FC | 2:1 | Maritzburg Utd. (14.) | ||||
(6.) B.Fontein Celtic | 1:1 | Golden Arrows (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Cape Town City | 1:1 | Chippa United (8.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(10.) AmaZulu FC | 1:1 | Orlando Pirates (4.) | ||||
(2.) SuperSport Utd. | 2:0 | Black Leopards (15.) | ||||
Sun 10/25/202:30 PM | ||||||
(7.) Stellenbosch FC | 1:1 | Moroka Swallows (11.) | ||||
(12.) Tshakhuma | 1:1 | TS Galaxy FC (13.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/27/206:30 PM | ||||||
(16.) Black Leopards | 1:3 | Baroka FC (1.) | ||||
(13.) Chippa United | 0:1 | Kaizer Chiefs (8.) | ||||
Wed 10/28/206:30 PM | ||||||
(3.) Golden Arrows | 3:1 | SuperSport Utd. (7.) | ||||
(6.) TS Galaxy FC | 1:0 | AmaZulu FC (14.) | ||||
(2.) Sundowns | 0:0 | Tshakhuma (11.) | ||||
(15.) Maritzburg Utd. | 0:1 | Cape Town City (4.) | ||||
(9.) Orlando Pirates | 1:1 | Stellenbosch FC (10.) | ||||
(5.) Moroka Swallows | 1:0 | B.Fontein Celtic (12.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 11/3/206:30 PM | ||||||
(8.) Chippa United | 3:1 | Maritzburg Utd. (15.) | ||||
Wed 11/4/206:30 PM | ||||||
(14.) B.Fontein Celtic | 0:1 | Orlando Pirates (6.) | ||||
(9.) AmaZulu FC | 2:0 | Black Leopards (16.) | ||||
(2.) Baroka FC | 1:1 | Golden Arrows (5.) | ||||
(10.) Cape Town City | 0:2 | Sundowns (1.) | ||||
(11.) Kaizer Chiefs | 0:0 | TS Galaxy FC (7.) | ||||
(4.) SuperSport Utd. | 1:0 | Stellenbosch FC (12.) | ||||
(13.) Tshakhuma | 0:2 | Moroka Swallows (3.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/21/202:30 PM | ||||||
(14.) Black Leopards | 1:0 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
(6.) Golden Arrows | 2:2 | Kaizer Chiefs (11.) | ||||
(9.) Stellenbosch FC | 2:0 | Chippa United (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) Orlando Pirates | 2:1 | SuperSport Utd. (8.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(2.) Moroka Swallows | 0:0 | TS Galaxy FC (7.) | ||||
Sun 11/22/202:30 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 4:3 | AmaZulu FC (12.) | ||||
(5.) Cape Town City | 4:2 | B.Fontein Celtic (15.) | ||||
(10.) Tshakhuma | 1:0 | Baroka FC (4.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 11/24/206:30 PM | ||||||
(2.) Moroka Swallows | 1:0 | Kaizer Chiefs (13.) | ||||
Wed 11/25/206:30 PM | ||||||
(14.) B.Fontein Celtic | 1:0 | Black Leopards (15.) | ||||
Fri 11/27/207:00 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 1:2 | SuperSport Utd. (4.) | ||||
Sat 11/28/202:30 PM | ||||||
(8.) TS Galaxy FC | 1:1 | Golden Arrows (7.) | ||||
(3.) Orlando Pirates | 1:1 | Baroka FC (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 3:0 | Stellenbosch FC (12.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(10.) AmaZulu FC | 1:1 | Cape Town City (6.) | ||||
Sun 11/29/202:30 PM | ||||||
(11.) Chippa United | 1:1 | Tshakhuma (9.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/5/202:30 PM | ||||||
(6.) Cape Town City | 2:2 | Orlando Pirates (5.) | ||||
(7.) Golden Arrows | 1:1 | Moroka Swallows (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Tshakhuma | 1:1 | AmaZulu FC (11.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 1:1 | Sundowns (1.) | ||||
Sun 12/6/202:30 PM | ||||||
(4.) Baroka FC | 2:1 | Chippa United (13.) | ||||
(9.) TS Galaxy FC | 0:1 | Stellenbosch FC (8.) | ||||
Wed 12/9/206:30 PM | ||||||
(12.) Kaizer Chiefs | 2:2 | Black Leopards (15.) | ||||
Wed 1/13/214:00 PM | ||||||
(3.) SuperSport Utd. | 2:1 | B.Fontein Celtic (14.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 12/15/206:30 PM | ||||||
(9.) Stellenbosch FC | 1:2 | Cape Town City (5.) | ||||
(1.) Sundowns | 2:0 | TS Galaxy FC (11.) | ||||
(3.) SuperSport Utd. | 2:1 | Kaizer Chiefs (13.) | ||||
(2.) Moroka Swallows | 2:0 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
Wed 12/16/202:30 PM | ||||||
(15.) Black Leopards | 1:1 | Tshakhuma (8.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) AmaZulu FC | 0:2 | Golden Arrows (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(4.) Orlando Pirates | 1:0 | Chippa United (14.) | ||||
(10.) B.Fontein Celtic | 2:0 | Baroka FC (7.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/18/206:00 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 2:2 | Stellenbosch FC (9.) | ||||
Sat 12/19/202:30 PM | ||||||
(6.) Golden Arrows | 1:1 | Sundowns (1.) | ||||
(7.) Baroka FC | 1:3 | SuperSport Utd. (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Kaizer Chiefs | 1:1 | B.Fontein Celtic (10.) | ||||
(5.) Cape Town City | 3:2 | TS Galaxy FC (12.) | ||||
Sun 12/20/202:30 PM | ||||||
(15.) Black Leopards | 1:2 | Moroka Swallows (2.) | ||||
Wed 1/13/214:00 PM | ||||||
(11.) Tshakhuma | 0:3 | Orlando Pirates (4.) | ||||
Wed 3/10/214:00 PM | ||||||
(14.) Chippa United | 0:1 | AmaZulu FC (8.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/2/212:30 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 1:0 | Orlando Pirates (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 2:1 | B.Fontein Celtic (11.) | ||||
Tue 1/5/214:00 PM | ||||||
(2.) Moroka Swallows | 3:2 | Cape Town City (5.) | ||||
(7.) Stellenbosch FC | 2:0 | Tshakhuma (14.) | ||||
(12.) TS Galaxy FC | 2:2 | Baroka FC (8.) | ||||
Wed 1/6/214:00 PM | ||||||
(3.) SuperSport Utd. | 2:2 | Chippa United (15.) | ||||
Wed 1/13/212:00 PM | ||||||
(10.) AmaZulu FC | 0:1 | Kaizer Chiefs (9.) | ||||
Tue 2/23/214:00 PM | ||||||
(6.) Golden Arrows | 1:2 | Black Leopards (13.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/8/214:00 PM | ||||||
(7.) Stellenbosch FC | 1:1 | Black Leopards (12.) | ||||
Sat 1/9/212:00 PM | ||||||
(15.) TS Galaxy FC | 0:3 | SuperSport Utd. (2.) | ||||
(8.) Baroka FC | 0:2 | Sundowns (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Kaizer Chiefs | 0:2 | Maritzburg Utd. (14.) | ||||
(13.) Tshakhuma | 2:2 | Cape Town City (5.) | ||||
Sun 1/10/212:30 PM | ||||||
(11.) B.Fontein Celtic | 1:1 | AmaZulu FC (9.) | ||||
(4.) Orlando Pirates | 1:1 | Moroka Swallows (3.) | ||||
Sun 4/25/213:00 PM | ||||||
(16.) Chippa United | 0:0 | Golden Arrows (6.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/16/212:00 PM | ||||||
(5.) Golden Arrows | 1:0 | Tshakhuma (15.) | ||||
(3.) SuperSport Utd. | 0:0 | Sundowns (1.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(12.) B.Fontein Celtic | 1:1 | Stellenbosch FC (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Cape Town City | 1:2 | Kaizer Chiefs (8.) | ||||
(9.) Baroka FC | 0:1 | Moroka Swallows (2.) | ||||
Sun 1/17/212:30 PM | ||||||
(10.) Black Leopards | 2:0 | Orlando Pirates (4.) | ||||
(11.) AmaZulu FC | 0:0 | Maritzburg Utd. (13.) | ||||
Sat 2/20/212:30 PM | ||||||
(16.) Chippa United | 1:1 | TS Galaxy FC (14.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 1/19/214:00 PM | ||||||
(7.) Kaizer Chiefs | 3:0 | Tshakhuma (16.) | ||||
(1.) Sundowns | 0:0 | B.Fontein Celtic (13.) | ||||
Wed 1/20/214:00 PM | ||||||
(12.) Black Leopards | 0:2 | Cape Town City (4.) | ||||
(15.) Maritzburg Utd. | 0:3 | TS Galaxy FC (11.) | ||||
(5.) Orlando Pirates | 0:0 | Golden Arrows (6.) | ||||
(9.) Stellenbosch FC | 2:3 | Baroka FC (8.) | ||||
(3.) SuperSport Utd. | 1:1 | AmaZulu FC (10.) | ||||
(2.) Moroka Swallows | 1:1 | Chippa United (14.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/23/212:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 1:1 | Moroka Swallows (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Stellenbosch FC | 0:0 | Kaizer Chiefs (7.) | ||||
(11.) Baroka FC | 0:2 | AmaZulu FC (8.) | ||||
(15.) Maritzburg Utd. | 0:1 | Orlando Pirates (5.) | ||||
Sun 1/24/212:30 PM | ||||||
(4.) Cape Town City | 4:2 | Golden Arrows (6.) | ||||
(16.) Tshakhuma | 0:2 | SuperSport Utd. (2.) | ||||
Wed 2/24/212:00 PM | ||||||
(10.) TS Galaxy FC | 1:0 | B.Fontein Celtic (13.) | ||||
Wed 5/12/213:00 PM | ||||||
(14.) Chippa United | 0:0 | Black Leopards (12.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/29/214:00 PM | ||||||
(7.) AmaZulu FC | 2:1 | Stellenbosch FC (11.) | ||||
Sat 1/30/212:30 PM | ||||||
(4.) Orlando Pirates | 2:1 | Kaizer Chiefs (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Black Leopards | 0:3 | TS Galaxy FC (8.) | ||||
(6.) Golden Arrows | 2:1 | Maritzburg Utd. (15.) | ||||
(12.) B.Fontein Celtic | 1:0 | Tshakhuma (16.) | ||||
(2.) SuperSport Utd. | 1:1 | Moroka Swallows (3.) | ||||
Sun 1/31/212:30 PM | ||||||
(10.) Baroka FC | 1:1 | Cape Town City (5.) | ||||
Mon 4/12/213:00 PM | ||||||
(14.) Chippa United | 1:2 | Sundowns (1.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 1/26/214:00 PM | ||||||
(9.) Kaizer Chiefs | 1:1 | Baroka FC (10.) | ||||
(4.) Orlando Pirates | 1:1 | TS Galaxy FC (7.) | ||||
Wed 1/27/214:00 PM | ||||||
(13.) Black Leopards | 1:2 | Sundowns (1.) | ||||
Fri 2/12/214:00 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 0:1 | Tshakhuma (14.) | ||||
(12.) Stellenbosch FC | 1:3 | Golden Arrows (5.) | ||||
Sat 2/13/212:00 PM | ||||||
(11.) B.Fontein Celtic | 1:1 | Chippa United (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) SuperSport Utd. | 2:1 | Cape Town City (6.) | ||||
Sun 2/14/212:30 PM | ||||||
(3.) Moroka Swallows | 0:0 | AmaZulu FC (8.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/16/212:30 PM | ||||||
(9.) TS Galaxy FC | 0:1 | Chippa United (14.) | ||||
Tue 2/2/212:00 PM | ||||||
(7.) AmaZulu FC | 4:3 | B.Fontein Celtic (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Golden Arrows | 2:0 | Orlando Pirates (5.) | ||||
Sat 2/20/212:00 PM | ||||||
(10.) Kaizer Chiefs | 1:1 | SuperSport Utd. (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Baroka FC | 2:1 | Black Leopards (15.) | ||||
Sun 2/21/212:30 PM | ||||||
(6.) Cape Town City | 1:1 | Moroka Swallows (3.) | ||||
(13.) Tshakhuma | 1:0 | Stellenbosch FC (12.) | ||||
Wed 5/5/213:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 2:0 | Maritzburg Utd. (16.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 3/2/214:00 PM | ||||||
(7.) AmaZulu FC | 1:0 | SuperSport Utd. (2.) | ||||
(8.) TS Galaxy FC | 2:1 | Moroka Swallows (3.) | ||||
(16.) Maritzburg Utd. | 1:0 | Black Leopards (15.) | ||||
(4.) Orlando Pirates | 1:0 | B.Fontein Celtic (13.) | ||||
Wed 3/3/212:00 PM | ||||||
(12.) Chippa United | 0:0 | Cape Town City (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Golden Arrows | 0:0 | Baroka FC (9.) | ||||
Sat 3/13/2112:00 PM | ||||||
(14.) Stellenbosch FC | 1:2 | Sundowns (1.) | ||||
Tue 5/4/215:00 PM | ||||||
(11.) Tshakhuma | 2:1 | Kaizer Chiefs (10.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 2/17/212:00 PM | ||||||
(10.) Kaizer Chiefs | 1:2 | AmaZulu FC (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 2:0 | Baroka FC (9.) | ||||
Fri 3/5/214:00 PM | ||||||
(2.) SuperSport Utd. | 0:0 | TS Galaxy FC (8.) | ||||
Sat 3/6/212:00 PM | ||||||
(7.) Cape Town City | 1:2 | Stellenbosch FC (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) Chippa United | 0:3 | Orlando Pirates (4.) | ||||
(13.) B.Fontein Celtic | 1:1 | Maritzburg Utd. (15.) | ||||
Sun 3/7/212:30 PM | ||||||
(16.) Black Leopards | 1:3 | Golden Arrows (5.) | ||||
(3.) Moroka Swallows | 1:1 | Tshakhuma (11.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 12/20/202:30 PM | ||||||
(6.) AmaZulu FC | 3:1 | Chippa United (14.) | ||||
Tue 2/9/212:00 PM | ||||||
(12.) B.Fontein Celtic | 2:1 | SuperSport Utd. (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Orlando Pirates | 2:0 | Cape Town City (8.) | ||||
Wed 3/10/214:00 PM | ||||||
(10.) Baroka FC | 1:3 | Stellenbosch FC (9.) | ||||
(7.) TS Galaxy FC | 3:1 | Black Leopards (16.) | ||||
(13.) Tshakhuma | 1:2 | Golden Arrows (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) Maritzburg Utd. | 1:1 | Kaizer Chiefs (11.) | ||||
Sat 5/29/215:00 PM | ||||||
(5.) Moroka Swallows | 0:0 | Sundowns (1.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/19/214:00 PM | ||||||
(10.) Stellenbosch FC | 1:1 | SuperSport Utd. (3.) | ||||
Sat 3/20/212:00 PM | ||||||
(2.) Golden Arrows | 1:1 | Cape Town City (7.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(11.) Baroka FC | 1:1 | B.Fontein Celtic (12.) | ||||
(15.) Chippa United | 2:2 | Moroka Swallows (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) TS Galaxy FC | 0:2 | Maritzburg Utd. (14.) | ||||
Sun 3/21/212:00 PM | ||||||
(9.) Kaizer Chiefs | 1:0 | Orlando Pirates (5.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) AmaZulu FC | 2:0 | Tshakhuma (13.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 1:1 | Black Leopards (16.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 2/24/214:00 PM | ||||||
(4.) SuperSport Utd. | 1:1 | Orlando Pirates (5.) | ||||
Sat 4/3/213:00 PM | ||||||
(6.) Moroka Swallows | 1:1 | Golden Arrows (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Cape Town City | 0:0 | Baroka FC (12.) | ||||
(13.) Maritzburg Utd. | 5:1 | Chippa United (15.) | ||||
Sun 4/4/213:00 PM | ||||||
(16.) Black Leopards | 0:1 | AmaZulu FC (2.) | ||||
(11.) B.Fontein Celtic | 2:1 | TS Galaxy FC (8.) | ||||
Tue 4/6/213:00 PM | ||||||
(14.) Tshakhuma | 1:3 | Sundowns (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Kaizer Chiefs | 2:2 | Stellenbosch FC (10.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/31/212:30 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 2:0 | Chippa United (15.) | ||||
Fri 4/9/215:00 PM | ||||||
(12.) Stellenbosch FC | 0:1 | AmaZulu FC (2.) | ||||
Sat 4/10/213:00 PM | ||||||
(7.) Cape Town City | 3:0 | SuperSport Utd. (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) TS Galaxy FC | 0:2 | Tshakhuma (13.) | ||||
Sun 4/11/213:00 PM | ||||||
(5.) Golden Arrows | 1:1 | B.Fontein Celtic (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Moroka Swallows | 1:0 | Black Leopards (16.) | ||||
Thu 4/15/213:00 PM | ||||||
(11.) Baroka FC | 1:1 | Kaizer Chiefs (9.) | ||||
Sun 4/18/216:30 PM | ||||||
(3.) Orlando Pirates | 2:0 | Maritzburg Utd. (14.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/20/213:00 PM | ||||||
(15.) Chippa United | 0:1 | Baroka FC (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) B.Fontein Celtic | 1:1 | Moroka Swallows (5.) | ||||
Wed 4/21/213:00 PM | ||||||
(2.) AmaZulu FC | 0:0 | Sundowns (1.) | ||||
(16.) Black Leopards | 0:0 | Stellenbosch FC (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Kaizer Chiefs | 1:2 | Cape Town City (7.) | ||||
(6.) SuperSport Utd. | 0:1 | Golden Arrows (3.) | ||||
Sat 5/15/213:00 PM | ||||||
(12.) Tshakhuma | 1:0 | Maritzburg Utd. (14.) | ||||
Sun 5/30/213:00 PM | ||||||
(8.) TS Galaxy FC | 1:0 | Orlando Pirates (4.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/9/212:30 PM | ||||||
(3.) Golden Arrows | 1:0 | Chippa United (15.) | ||||
Fri 4/23/215:00 PM | ||||||
(14.) Maritzburg Utd. | 1:1 | Baroka FC (10.) | ||||
Sat 4/24/213:00 PM | ||||||
(16.) Black Leopards | 1:1 | SuperSport Utd. (7.) | ||||
(12.) Stellenbosch FC | 1:1 | B.Fontein Celtic (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Cape Town City | 3:0 | Tshakhuma (13.) | ||||
(2.) AmaZulu FC | 2:1 | TS Galaxy FC (8.) | ||||
(5.) Moroka Swallows | 1:1 | Orlando Pirates (4.) | ||||
Sun 4/25/213:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 1:2 | Kaizer Chiefs (9.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/27/213:00 PM | ||||||
(13.) Stellenbosch FC | 0:1 | Maritzburg Utd. (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Moroka Swallows | 1:1 | SuperSport Utd. (6.) | ||||
Wed 4/28/213:00 PM | ||||||
(9.) Kaizer Chiefs | 0:1 | Chippa United (15.) | ||||
(11.) Tshakhuma | 1:0 | B.Fontein Celtic (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Baroka FC | 0:1 | TS Galaxy FC (8.) | ||||
(7.) Cape Town City | 1:5 | AmaZulu FC (2.) | ||||
(1.) Sundowns | 0:0 | Golden Arrows (3.) | ||||
Thu 5/6/215:00 PM | ||||||
(4.) Orlando Pirates | 3:0 | Black Leopards (16.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/30/215:00 PM | ||||||
(14.) Maritzburg Utd. | 1:1 | Moroka Swallows (5.) | ||||
Sat 5/1/213:00 PM | ||||||
(15.) Chippa United | 1:0 | Stellenbosch FC (13.) | ||||
(3.) Golden Arrows | 0:1 | AmaZulu FC (2.) | ||||
(8.) TS Galaxy FC | 1:0 | Cape Town City (7.) | ||||
(12.) B.Fontein Celtic | 2:2 | Kaizer Chiefs (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) SuperSport Utd. | 1:1 | Baroka FC (10.) | ||||
(11.) Tshakhuma | 1:2 | Black Leopards (16.) | ||||
Sun 5/2/213:00 PM | ||||||
(4.) Orlando Pirates | 0:3 | Sundowns (1.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/23/212:30 PM | ||||||
(16.) Black Leopards | 0:3 | Chippa United (15.) | ||||
Sun 5/9/213:00 PM | ||||||
(8.) TS Galaxy FC | 0:1 | Sundowns (1.) | ||||
Tue 5/11/213:00 PM | ||||||
(2.) AmaZulu FC | 0:1 | Baroka FC (9.) | ||||
(14.) Stellenbosch FC | 0:0 | Orlando Pirates (4.) | ||||
Wed 5/12/213:00 PM | ||||||
(11.) B.Fontein Celtic | 0:0 | Cape Town City (7.) | ||||
(12.) Maritzburg Utd. | 3:2 | Golden Arrows (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Kaizer Chiefs | 1:1 | Moroka Swallows (5.) | ||||
(6.) SuperSport Utd. | 1:0 | Tshakhuma (13.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/18/213:00 PM | ||||||
(9.) Baroka FC | 0:0 | Tshakhuma (13.) | ||||
(5.) Moroka Swallows | 0:0 | Stellenbosch FC (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) Chippa United | 1:2 | B.Fontein Celtic (10.) | ||||
Wed 5/19/213:00 PM | ||||||
(3.) Golden Arrows | 3:0 | TS Galaxy FC (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Cape Town City | 0:0 | Maritzburg Utd. (12.) | ||||
Wed 5/26/213:00 PM | ||||||
(16.) Black Leopards | 2:1 | Kaizer Chiefs (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 3:1 | SuperSport Utd. (6.) | ||||
Thu 5/27/215:00 PM | ||||||
(4.) Orlando Pirates | 1:0 | AmaZulu FC (2.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 6/2/215:00 PM | ||||||
(2.) AmaZulu FC | 1:0 | Moroka Swallows (6.) | ||||
(10.) Baroka FC | 1:2 | Orlando Pirates (3.) | ||||
(11.) B.Fontein Celtic | 0:2 | Sundowns (1.) | ||||
(7.) Cape Town City | 3:1 | Black Leopards (16.) | ||||
(9.) Kaizer Chiefs | 3:2 | Golden Arrows (4.) | ||||
(14.) Stellenbosch FC | 0:0 | TS Galaxy FC (8.) | ||||
(5.) SuperSport Utd. | 2:0 | Maritzburg Utd. (13.) | ||||
(12.) Tshakhuma | 0:0 | Chippa United (15.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/5/213:00 PM | ||||||
(16.) Black Leopards | 1:1 | B.Fontein Celtic (11.) | ||||
(15.) Chippa United | 1:1 | SuperSport Utd. (5.) | ||||
(4.) Golden Arrows | 0:0 | Stellenbosch FC (14.) | ||||
(9.) TS Galaxy FC | 0:1 | Kaizer Chiefs (8.) | ||||
(1.) Sundowns | 3:0 | Cape Town City (7.) | ||||
(13.) Maritzburg Utd. | 0:0 | AmaZulu FC (2.) | ||||
(3.) Orlando Pirates | 0:0 | Tshakhuma (12.) | ||||
(6.) Moroka Swallows | 1:1 | Baroka FC (10.) |