Amkar Perm
Info
Game plan
Record 2. Division B 2024
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 3 | 2 | - | 1 | 2.00 | 5:3 | 1.852 |
Away record | 3 | 3 | - | - | 3.00 | 5:0 | 291 |
Overall balance | 6 | 5 | - | 1 | 2.50 | 10:3 | 1.072 |
2. Division B
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Apr 13, 2024 | 12:00 PM | H | Volna Kovernino | ? | 2.120 | 1:0 | ||
2 | Fri Apr 19, 2024 | 3:30 PM | H | Sokol Kazan | ? | 1.877 | 1:2 | ||
3 | Sat Apr 27, 2024 | 2:00 PM | A | Nosta | ? | 250 | 0:3 | ||
4 | Fri May 3, 2024 | 3:00 PM | H | Dinamo Barnaul | ? | 1.560 | 3:1 | ||
5 | Sat May 11, 2024 | 2:00 PM | A | Pari NN 2 | ? | 253 | 0:1 | ||
6 | Sat May 18, 2024 | 2:00 PM | A | Uralets-TS | ? | 370 | 0:1 | ||
7 | Sat May 25, 2024 | 12:00 PM | H | KS 2 Samara | -:- |
2. Division A (Phase 1)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun Jul 16, 2023 | 2:00 PM | A | Chelyabinsk | 4-2-3-1 | 0:1 | |||
2 | Sat Jul 22, 2023 | 4:00 PM | A | Chertanovo | 4-2-3-1 | 120 | 0:2 | ||
3 | Sat Jul 29, 2023 | 11:00 AM | H | M. Lipetsk | 4-2-3-1 | 2.000 | 0:0 | ||
4 | Sat Aug 5, 2023 | 3:00 PM | A | Tekstilshchik | 4-2-3-1 | 2.123 | 1:0 | ||
5 | Sat Aug 12, 2023 | 12:00 PM | H | Forte Taganrog | 4-2-3-1 | 2.000 | 1:1 | ||
6 | Sat Aug 19, 2023 | 3:00 PM | A | Avangard Kursk | 4-2-3-1 | 2.673 | 1:1 | ||
7 | Sun Aug 27, 2023 | 10:00 AM | H | Rodina 2 Moscow | 4-4-2 double 6 | 2.000 | 0:0 | ||
8 | Sat Sep 2, 2023 | 4:00 PM | A | Salyut Belgorod | 4-4-2 double 6 | 900 | 2:3 | ||
9 | Sat Sep 9, 2023 | 2:00 PM | H | Novosibirsk | 4-4-2 double 6 | 2.000 | 0:1 | ||
10 | Sun Sep 17, 2023 | 12:00 PM | H | Chertanovo | 4-2-3-1 | 1.600 | 1:1 | ||
11 | Sat Sep 23, 2023 | 2:00 PM | A | M. Lipetsk | 4-2-3-1 | 1.650 | 1:1 | ||
12 | Sun Oct 1, 2023 | 11:00 AM | H | Tekstilshchik | 4-2-3-1 | 1.752 | 1:0 | ||
13 | Sat Oct 7, 2023 | 1:00 PM | A | Forte Taganrog | 4-2-3-1 | 671 | 3:1 | ||
14 | Sat Oct 14, 2023 | 2:00 PM | H | Avangard Kursk | 4-2-3-1 | 1.640 | 0:1 | ||
15 | Sat Oct 21, 2023 | 1:00 PM | A | Rodina 2 Moscow | 4-2-3-1 | 93 | 2:1 | ||
16 | Sat Oct 28, 2023 | 3:00 PM | H | Salyut Belgorod | 4-2-3-1 | 1.244 | 5:1 | ||
17 | Sat Nov 4, 2023 | 9:00 AM | A | Novosibirsk | 4-2-3-1 | 550 | 2:0 | ||
18 | Sat Nov 11, 2023 | 12:00 PM | H | Chelyabinsk | 4-4-2 double 6 | 1.280 | 1:0 |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Second Round | Tue Aug 22, 2023 | 2:00 PM | A | Torpedo Miass | 4-2-3-1 | 550 | 4:5 on pens | ||
Third Round | Thu Sep 14, 2023 | 3:30 PM | H | Chelyabinsk | 4-2-3-1 | 1:0 | |||
Fourth Round | Wed Sep 27, 2023 | 3:30 PM | H | Kuban | 4-2-3-1 | 2.200 | 5:3 on pens | ||
Fifth Round | Tue Oct 17, 2023 | 11:00 AM | A | SKA Khabarovsk | 4-2-3-1 | 753 | 2:0 |
Table section 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kirov | 6 | 10 | 16 | |
2 | Amkar Perm | 6 | 7 | 15 | |
3 | Rubin 2 | 6 | 5 | 13 | |
4 | Sokol Kazan | 6 | 3 | 12 | |
5 | Ural 2 | 6 | 4 | 11 | |
6 | KS 2 Samara | 6 | 1 | 8 | |
7 | Orenburg-2 | 6 | -3 | 7 |