Log in
Discover
Transfers & Rumours
Market Values
Competitions
Statistics
Community
Gaming
EURO 2024
Copa América 2024
Recommendations
Player Agents
Agent support
Agent statistics
Premium Service
Latest transfers
Rumour mill
All news
What's my value?
Most valuable players in the world
Most valuable clubs in the world
Free agents
Contracts ending
FIFA World Ranking
Matches Sep 19, 2009
Select country
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
American Virgin Islands
Andorra
Angola
Anguilla
Antigua and Barbuda
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire
Bosnia-Herzegovina
Botsuana
Brazil
British India
British Virgin Islands
Brunei Darussalam
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Chinese Taipei
Christmas Island
Colombia
Comoros
Congo
Cookinseln
Costa Rica
Cote d'Ivoire
Crimea
Croatia
CSSR
Cuba
Curacao
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
DR Congo
East Germany (GDR)
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Eswatini
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Federated States of Micronesia
Fiji
Finland
France
French Guiana
Gabon
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hongkong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Isle of Man
Israel
Italy
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Jugoslawien (SFR)
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Korea, North
Korea, South
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macao
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
Netherlands Antilles
Netherlands East India
Neukaledonien
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
North Macedonia
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
People's republic of the Congo
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Réunion
Romania
Russia
Rwanda
Saarland
Saint-Martin
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Serbia and Montenegro
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
Southern Sudan
Spain
Sri Lanka
St. Kitts & Nevis
St. Lucia
St. Vincent & Grenadinen
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Tahiti
Tajikistan
Tanzania
Thailand
The Gambia
Tibet
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Türkiye
Turkmenistan
Turks- and Caicosinseln
Tuvalu
UdSSR
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican
Venezuela
Vietnam
Wales
Western Sahara
Yemen
Yugoslavia (Republic)
Zaire
Zambia
Zanzibar
Zimbabwe
Select type
First Tier
Second Tier
Third Tier
Fourth Tier
Youth league
Fifth Tier
Domestic Cup
Domestic Super Cup
Sixth Tier
International Cup
National Team
Bundesliga
matchday 6
VfL Bochum
2:3
1.FSV Mainz 05
VfB Stuttgart
0:2
1.FC Köln
Bor. M'gladbach
2:4
TSG Hoffenheim
Hannover 96
1:1
Bor. Dortmund
Bayern Munich
2:1
1.FC Nuremberg
Premier League
Burnley
3:1
Sunderland
Bolton
1:1
Stoke City
Arsenal
4:0
Wigan
Hull City
0:1
Birmingham
Aston Villa
2:0
Portsmouth
West Ham
2:3
Liverpool
LaLiga
matchday 3
Dep. La Coruña
2:3
Espanyol
RCD Mallorca
4:0
CD Tenerife
CA Osasuna
0:2
Sevilla FC
Málaga CF
1:2
Racing
Barcelona
5:2
Atlético Madrid
Serie A
matchday 4
SSC Napoli
0:0
Udinese
Juventus
2:0
AS Livorno
Ligue 1
matchday 6
Saint-Étienne
1:1
AJ Auxerre
FC Lorient
3:1
AS Nancy
OGC Nice
1:3
Monaco
FC Sochaux
2:5
Valenciennes FC
Grenoble
0:4
Stade Rennais
US Boulogne
0:2
G. Bordeaux
Marseille
4:2
Montpellier
Championship
matchday 8
Watford
3:3
Leicester
Peterborough
3:2
Reading
Newcastle
3:1
Plymouth
Doncaster
3:3
Ipswich
Cardiff
0:2
QPR
Barnsley FC
0:0
Swansea
Preston
3:2
Coventry
Nottm Forest
0:1
Blackpool
Middlesbrough
0:5
West Brom
Crystal Palace
1:0
Derby
Bristol City
1:1
Scunthorpe Utd.
Friendlies
Germany U17
1:0
Serbia U17
South Africa
1:0
Madagascar
Série A
matchday 25
EC Vitória
2:0
Internacional
Náutico
0:0
Atlético-MG
Atlético-PR
1:0
Sport Recife
Série B
Vila Nova FC
1:0
ABC FC
Vasco da Gama
1:0
Guarani
Ceará SC
0:1
Paraná
Juventude
2:0
Fortaleza
América-RN
0:1
Duque de Caxias
Portuguesa
0:1
Ipatinga FC
CAF-Champions League
Group A
ZESCO United FC
2:0
Al-Hilal
Al-Merrikh SC
1:1
Kano Pillars
Group B
Monomotapa
2:1
FC Heartland
TP Mazembe
1:0
ES Sahel
2. Bundesliga
matchday 6
Rot Weiss Ahlen
1:4
F. Düsseldorf
Greuther Fürth
4:0
RW Oberhausen
3. Liga
matchday 10
Erzgebirge Aue
3:1
SV Sandhausen
VfL Osnabrück
0:1
Stuttgart II
W. Burghausen
2:0
Dynamo Dresden
K. Offenbach
0:1
FC Ingolstadt
Rot-Weiß Erfurt
1:2
Wehen Wiesbaden
B. Dortmund II
2:0
Wuppertaler SV
Holstein Kiel
1:0
Heidenheim
W. Bremen II
3:1
Unterhaching
Premier Liga
matchday 22
Saturn Ramenskoe
2:1
Spartak Moscow
Rostov
3:3
Kuban Krasnodar
Loko Moscow
1:0
FC Moscow
MFL
KS Samara II
2:1
Zenit II
Tom Tomsk II
2:2
Rubin Kazan II
Amkar II
2:1
Terek II
CSKA Moscow II
2:2
Dynamo M II
Liga 1
matchday 7
Otelul Galati
0:1
Gaz Metan
Ceahlăul
2:1
Gloria Bistrita
U. Craiova
3:4
Rapid Bucharest
Eredivisie
Heracles Almelo
1:1
Sparta R.
Roda JC
2:0
NAC Breda
Vitesse
3:1
RKC Waalwijk
AZ Alkmaar
0:1
NEC Nijmegen
Süper Lig
matchday 6
Ankaraspor
0:3
Denizlispor
Sivasspor
1:3
Bursaspor
Diyarbakirspor
0:0
Manisaspor
Besiktas
0:1
Kayserispor
Eskisehirspor
3:2
Gaziantepspor
Ankaragücü
1:2
Genclerbirligi
Premiership
matchday 5
Kilmarnock FC
0:0
Rangers
Hamilton Acad.
0:0
Falkirk
Aberdeen FC
1:0
St. Mirren
Hibernian FC
3:0
St. Johnstone
Dundee United
0:1
Motherwell FC
Premier Liga
matchday 7
Obolon Kyiv
0:1
Zakarpattia
Zorya Lugansk
3:1
Metalurg Z.
Illichivets
2:0
Chornomorets
Dnipro
3:0
Karpaty
Super League 1
matchday 4
Panionios
1:3
Asteras Tripoli
AO Kavala
2:1
Atromitos
Iraklis
2:1
AE Larisa
B' Ethniki
matchday 2
Ethn. Piraeus
2:0
Thrasyvoulos
Super League K21
matchday 4
PAS U20
1:0
AEK Athens U21
PAO U21
0:2
Aris U21
Levadiakos U20
0:1
GS Ergotelis U20
Skoda Xanthi U21
0:0
Panthrakikos U20
Panionios U20
1:1
A. Tripolis U20
AO Kavala U19
1:2
Atromitos U20
Iraklis U20
4:0
AE Larisa U20
JPL
matchday 7
KV Mechelen
3:2
KSV Roeselare
KSC Lokeren
1:3
Standard Liège
Zulte Waregem
8:00 PM
Exc. Mouscron
KV Kortrijk
0:1
Sint-Truiden
Cercle Brugge
1:2
Germ. Beerschot
EXQI League
matchday 6
RAEC Mons
1:1
OH Leuven
KSK Beveren
1:2
KV Waasland
RFC Lüttich
0:3
Royal Antwerp
FC Brüssel
0:0
Lierse SK
Overpelt-Lommel
1:1
KAS Eupen
KV Turnhout
0:2
AFC Tubize
KSK Ronse
0:2
FCV Dender EH
RFC Tournai
3:3
Wetteren
Gambrinus Liga
matchday 8
Viktoria Plzen
2:1
Mlada Boleslav
FK Jablonec
2:1
Slovan Liberec
SAS Ligaen
matchday 9
Aalborg BK
0:1
Silkeborg IF
Kadetska liga
matchday 7
Timok U17
3:1
Napredak U17
Borca U17
2:0
FK Sloga U17
Omladinska liga
Kragujevac U19
0:3
Čukarički U19
Jagodina U19
0:2
OFK Beograd U19
Partizan U19
3:0
Rad U19
Rad Belgrad U19
2:1
FK Zemun U19
Jelen SuperLiga
matchday 5
Napredak
0:0
Pozarevac
Jagodina
2:0
Javor-Matis
BSK Borca
2:0
FK Cukaricki
Metalac
2:1
OFK Beograd
Rad
0:0
Borac Cacak
Spartak
1:1
Hajduk Kula
SuperSport HNL
matchday 8
NK Istra
0:0
Cibalia
NK Osijek
3:0
NK Zadar
Croatia Sesvete
1:1
Slaven Belupo
HNK Sibenik
2:1
Varteks
Karlovac 1919
0:1
NK Lokomotiva
Hajduk Split
2:0
NK Zagreb
Ykkösliiga
matchday 22
PS Kemi
0:2
FC Kiisto
TPV
1:4
HJK Klubi 04
AC Oulu
3:1
FC Viikingit
Hämeenlinna
1:1
JIPPO
PK-35
0:1
FC Popa
Ekstraklasa
matchday 7
Arka Gdynia
0:0
Pol. Warsaw
Korona Kielce
1:1
Slask Wroclaw
Lech Poznan
1:0
Odra Wodzislaw
Ruch Chorzow
2:0
Cracovia
A Group
matchday 6
Slavia Sofia
2:1
Sliven
Beroe
1:0
Sportist Svoge
Chern. Burgas
2:1
Pirin
Vtora Liga
Spartak Varna
0:0
Brestnik 1948
Svilengrad 1921
1:0
Pomorie
Marek Dupnitsa
1:2
Akademik Sofia
Kom Berkovitsa
3:2
Bdin Vidin
Etar 1924
2:2
Botev Vratsa
Vidima-Rakovski
1:0
B. Botevgrad
Rodopa
0:3
PFC Nesebar
Spartak Plovdiv
0:0
Dob. Dobrich
Svetkavitsa
0:1
Lyubimets
Vihren
1:1
Chavdar
Rilski Sportist
2:0
Bansko
Pirin GD
0:1
Botev Krivodol
Panayot Volov
0:2
Dunav
Prva Liga
matchday 9
FC Koper
3:1
NK Nafta 1903
NK Interblock
2:1
NK Maribor
Publikum Celje
2:3
NK Domzale
ND Gorica
1:3
Rudar Velenje
NB I.
matchday 8
MTK Budapest
4:0
Kaposvár
Újpest FC
3:1
Nyíregyháza
Haladás
3:3
Kecskeméti TE
Lombard Pápa
4:1
Vasas SC
Diósgyőr
1:2
Honvéd
Videoton FC
3:0
Paksi FC
Corgon Liga
matchday 10
FK Senica
0:0
FC Nitra
Ruzomberok
2:0
Petrzalka
Slo. Bratislava
3:0
Banska Bystrica
Spartak Trnava
1:0
Dubnica
MSK Zilina
1:0
Dunajska Streda
Brandenburgliga
matchday 5
FSV Brieske/Se.
3:3
FC Schwedt 02
Motor Eberswalde
1:4
Kuckuck Kickers
Altlüdersdorf
2:2
MSV Neuruppin
Babelsberg II
4:1
S. Brandenburg
Sachsenliga
matchday 6
SV Bannewitz
0:1
K. Markkleeberg
Fort. Chemnitz
2:2
Chemnitz II
FC Eilenburg
1:0
BW Leipzig
Einheit Kamenz
1:0
NFV G/W Görlitz
Pirna-Copitz
1:0
Radebeuler BC
S. Leipzig II
2:1
FC Grimma
Bornaer SV
2:1
FCO Neugersdorf
VL Hessen-Mitte
matchday 10
V. Kelsterbach
1:3
FSV Braunfels
FC Ederbergland
4:3
TSG Wieseck
VfB Gießen
1:0
Eintr. Wetzlar
FV Biebrich 02
1:4
Oberliederbach
SV Frauenstein
0:4
SpVgg Hadamar
VL Hessen-Nord
matchday 12
TSV/FC Korbach
3:1
TSV Lehnerz
SV 07 Eschwege
3:1
FSC Lohfelden
TSV Wabern
3:0
SG Bad Soden
SG Eiterfeld/L.
2:1
SSV Sand
Buch. Flieden
0:0
Grebenhain
Apertura
matchday 5
Huracán
1:4
Estudiantes LP
Rosario Central
0:0
Banfield
Colon
3:1
Chacarita Jrs.
Gimnasia
2:0
Tigre
Argentinos Jrs.
2:1
Atl. Tucumán
Prim. B Nacional
Defensa
3:1
Ferro
Atl. Rafaela
1:0
Quilmes
Italiano
3:0
Belgrano
All Boys
1:1
Boca Unidos
Tiro Federal
4:1
Ind. Rivadavia
Olimpo
0:0
Deportivo Merlo
Primera Apertura
matchday 9
UAG Tecos
0:2
Monarcas Morelia
MLS
matchday 26
New York
1:1
New England
San Jose
1:1
Colorado
Seattle
0:0
Chivas USA
Liga DIMAYOR II
matchday 10
Atlético Huila
2:1
Pereira
J.League Div.1
matchday 26
Albirex Niigata
0:0
Oita Trinita
Júbilo Iwata
3:0
Kyoto Sanga
FC Tokyo
0:0
Gamba Osaka
Yokohama F. M.
2:1
Kashima Antlers
Omiya Ardija
0:2
Nagoya Grampus
Kawasaki Front.
0:2
Urawa Reds
Monte. Yamagata
0:1
Shimizu S-Pulse
J.League Div.2
matchday 40
FC Gifu
3:1
Mito HollyHock
Sagan Tosu
1:0
Kataller Toyama
Emperor's Cup
First Round
Matsumoto Yama.
1:0
FC Kariya
Kamatam. Sanuki
1:0
Tottori Dreams
Norbr. Hokkaido
0:4
Fukuoka Univ.
Mie Chukyo
0:7
Honda FC
TDK Akita SC
1:2
Sony Sendai
Mits. Mizushima
7:8
on pens
Reno. Yamaguchi
FC Gifu 2nd
1:3
JSC FC
Pepsideild
matchday 21
ÍBV
2:3
Fylkir
1.Deild
matchday 22
Thór
2:3
Haukar
Selfoss
4:2
ÍA Akranes
Leiknir
3:2
Afturelding
Víkingur Ó.
1:1
Fjardabyggd
Víkingur
4:1
ÍR
HK Kópavogs
2:3
KA Akureyri
Ascenso Apertura
matchday 9
Irapuato
1:0
La Piedad
Necaxa
2:1
Correcaminos
Alacranes
0:0
Lobos BUAP
Tiburones Rojos
0:0
Pumas Morelos
Dorados Sinaloa
1:0
Albinegros
Kategoria Superiore
matchday 4
Shkumbini Peqin
1:0
KS Kastrioti
KF Skënderbeu
4:1
KS Gramozi
Flamurtari FC
0:3
KF Teuta
KF Laçi
3:2
FK Apolonia
KF Vllaznia
0:0
FK Dinamo
KF Tirana
0:0
KS Besa
A-League
matchday 7
Central Coast
3:0
Gold Coast Utd.
Premijer Liga BiH
Slavija S.
0:1
B. Banja Luka
Zvijezda G.
0:1
Modrica Maxima
Celik Zenica
1:2
FK Olimpik
Leotar Trebinje
1:0
FK Sarajevo
Zrinjski Mostar
2:0
Sloboda Tuzla
Siroki Brijeg
2:0
Velez Mostar
Laktasi
0:0
Travnik
Zeljeznicar
1:1
Rudar Prijedor
Torneo Clausura
matchday 10
U. Católica
7:0
Curicó Unido
Huachipato
2:2
Audax Italiano
U. Concepción
1:0
Cobreloa
Rangers Talca
2:0
Ñublense
Liga FUTVE Apertura
matchday 6
Aragua FC
0:2
Dep. Anzoátegui
Vysheyshaya Liga
matchday 19
Naftan
1:0
FK Minsk
MTZ-Ripo Minsk
4:2
Gomel
Torpedo Zhodino
1:2
Dinamo Brest
Granit
1:1
FK Smorgon
Soligorsk
1:2
Dnepr Mogilev
Vitebsk
2:3
Dinamo Minsk
Division 1
matchday 6
NA Hussein Dey
0:1
MC Algiers
Prva Liga RS
Kozara Gradiska
6:0
Mladost Gacko
FK Drina HE Visegrad
1:0
Radnik Bijelj.
Drina Zvornik
2:0
BSK Banja Luka
Ljubic Prnjavor
1:2
Famos Vojkovici
S. Novi Grad
1:1
Sutjeska Foca
Sloga Doboj
2:0
Proleter Teslic
Umaghlesi Liga (until 12/2016)
matchday 7
FC Locomotive
0:0
Sioni Bolnisi
Baia Zugdidi
0:6
Dinamo Tbilisi
Metalurgi R.
0:0
WIT Georgia
FC Zestafoni
4:1
Tskhinvali
K League Classic
matchday 24
Seongnam Ilhwa
1:1
Incheon Utd.
Ulsan Hyundai
1:1
Chunnam Dragons
Daejeon Citizen
1:0
Jeju United
USL-1
Miami FC
1:3
Islanders
Korea National League - 2nd Stage
matchday 6
Gimhae FC
1:3
Busan Trans. C.
Gangneung City
2:1
Changwon FC
Yesan FC
2:6
Suwon City
Nowon Hummel
0:1
Ansan H
Hyundai Mipo
1:2
Incheon Korail
Daejeon KHNP
0:0
Kookmin Bank
League One
Stenhousemuir
1:0
Alloa Athletic
Clyde FC
1:0
Brechin City
Stirling Albion
3:0
East Fife
Dumbarton
0:3
Cowdenbeath
Arbroath
0:1
Peterhead
Premier League
Neath
5:3
Caersws
Carmarthen
1:2
Prestatyn
Newtown
2:4
Rhyl FC
Connah's Quay
1:1
Haverfordwest
Bangor City
0:1
The New Saints
ÖFB-Cup
Second Round
Reichenau
1:4
FC Wacker
SAK Klagenfurt
1:3
Admira Wacker
League Two
matchday 6
Elgin City
3:3
Berwick Rangers
Albion Rovers
1:1
Forfar Athletic
Montrose
0:3
East Stirling
Stranraer
0:3
Livingston FC
Queen's Park
0:0
Annan Athletic
Swiss Cup
First Round
FC Witikon
0:10
FC Zürich
FC Belp
0:7
FC Solothurn
FC La Combe
0:8
Neuchâtel Xamax
FC Tuggen
4:1
FC Schaffhausen
FC Münsingen
1:3
AET
FC Aarau
FC Thalwil
0:4
AET
FC Wil 1900
FC Regensdorf
1:3
Rapperswil-Jona
FC Zollikofen
1:2
FC Härkingen
FC Baden 1897
1:3
BSC Young Boys
FC Schötz
2:3
FC Luzern
FC Echallens
0:1
FC Sion
FC Töss
3:0
Chur 97
Montlingen
0:4
FC Lugano
SC Buochs
1:6
SC Kriens
FC Riehen
0:4
FC Thun
CS Chênois
0:4
Servette FC
FC Colombier
1:5
Lausanne-Sport
FC Linth 04
2:1
FC Gossau
FC Wängi
1:3
FC Locarno
FC Laufen
2:3
FC Wohlen
FC Chiasso
0:3
Grasshoppers
FC Frauenfeld
0:8
FC Winterthur
FC Muotathal
3:1
FC Dottikon
FC La Tour
1:3
Etoile Carouge
Losone
1:4
AC Bellinzona
Ehrenpromotion
matchday 4
FC Wiltz 71
2:2
Erpeldange
Meistriliiga
matchday 28
Paide
1:1
JK Trans Narva
Sillamäe Kalev
3:1
Viljandi
Kuressaare
1:3
Levadia
Kalev
1:6
Tammeka Tartu
FC Flora
2:2
JK Nomme Kalju
T. Descentralizado 2. Fase
matchday 3
Total Chalaco
1:2
Cor. Bolognesi
Premier Division
matchday 28
Shamrock Rovers
3:1
Bray Wanderers
First Division
matchday 26
Athlone Town
1:2
Waterford Utd
Finn Harps
0:5
UCD
League One
matchday 8
Brighton
2:3
Southend United
Walsall
1:1
Swindon Town
Southampton
2:0
Yeovil Town
Norwich
2:2
Charlton
Leeds
4:1
Gillingham FC
Colchester Utd.
2:0
Hartlepool
Brentford
1:3
Bristol Rovers
Wycombe
0:1
MK Dons
Stockport
2:1
Leyton Orient
Oldham Athletic
2:0
Carlisle United
Millwall
3:1
Huddersfield
Exeter City
2:1
Tranmere Rovers
League Two
Port Vale
0:1
Bury
Darlington
0:2
Bournemouth
Hereford Utd.
2:0
Accrington
Morecambe FC
2:1
Notts County
Barnet
2:2
Bradford
Torquay
0:2
Grimsby Town
Northampton
1:2
Rochdale
Crewe Alexandra
1:2
Aldershot
Cheltenham
1:1
Rotherham
Burton Albion
0:1
Dag & Red FC
Lincoln City
0:2
Shrewsbury
Chesterfield FC
4:1
Macclesfield
Conference
matchday 11
Hayes & Yeading
0:2
Histon FC
Ebbsfleet
2:2
AFC Wimbledon
Cambridge Utd.
2:0
Wrexham
Rush. & Diamon.
1:0
Mansfield Town
Kidderminster
3:2
Gateshead
Grays Athletic FC
0:3
Altrincham
Crawley Town
2:1
Kettering
Barrow
1:1
Forest Green
Tamworth
2:0
Salisbury
Oxford United
4:0
Eastbourne
Premiership
matchday 10
Glenavon
3:2
Dungannon
Crusaders
1:1
Newry City
Ballymena Utd
2:1
Portadown
Serie B
matchday 5
Vicenza
2:2
Gallipoli
Reggina
1:1
Cittadella
Lecce
0:0
FC Crotone
FC Empoli
2:0
Frosinone
UC AlbinoLeffe
0:1
Piacenza
Sassuolo
1:1
Mantova
Padova
2:1
Ancona
Grosseto
3:1
Modena
Cesena
4:1
Triestina
LaLiga2
matchday 4
SD Huesca
0:1
Gimnàstic
Córdoba CF
1:0
Celta de Vigo
FC Cartagena
2:1
Castellón
CD Numancia
1:1
Real Murcia
Rayo Vallecano
2:0
Real Unión
Levante
2:1
Elche CF
Championnat National
matchday 9
Rodez AF
1:1
Pacy Vallée Eure
Cassis Carnoux
2:0
Louh.-Cuiseaux
Évian
4:1
Hyères FC
FC Gueugnon
0:1
AS Moulins
FC Rouen 1899
0:0
Plabennec
Amiens SC
2:2
Luzenac AP
1.Division
matchday 31
Chernomorets Nv.
3:0
MVD Rossii
Anzhi
2:2
Volga NN
Nosta
0:0
Ural
FK Novgorod
2:1
Salyut Belgorod
Volgar-Gazprom-2
1:0
KamAZ
Alania
2:0
Met. Lipetsk
Shinnik Yaroslav
1:0
SKA-Energia
Vityaz Podolsk
0:2
Sibir
Krasnodar
1:0
Chita
Baltika
1:2
Luch-Energia
Liga II - Seria II
matchday 6
CS Otopeni
2:1
Turnu-Severin
FC Arges
3:0
Minaur
UTA Arad
2:0
CS Dacia Mioveni
Arieșul Turda
2:1
Fortuna Covaci
FC Drobeta
1:0
Minerul Lupeni
Jiul Petroșani
1:0
Rm. Valcea
U Cluj
4:1
Şimleu Silvanie
FCM Targu Mures
3:1
Bihor Oradea
Liga Sagres
matchday 5
Paços Ferreira
1:1
Rio Ave
SC Braga
1:0
FC Porto
Liga Sabseg
matchday 4
Feirense
3:0
Trofense
Varzim
1:0
Chaves
Portimonense
0:3
Gil Vicente
Championship
matchday 6
Ross County
2:1
Ayr United
Queen o. t. S.
2:0
Dundee FC
Airdrie United
1:1
Inverness CT
Raith Rovers
3:0
Morton
Partick Thistle
2:0
Dunfermline A.
1.Lig
matchday 5
Gaziantep BB
2:0
Karsiyaka
K. Erciyesspor
1:2
Kardemir Karabük
Adanaspor
1:0
Hacettepe
Altay SK
0:1
Mersin IY
Konyaspor
2:1
Kartalspor
Samsunspor
2:0
Kocaelispor
Bucaspor
2:2
Boluspor
Persha Liga
matchday 10
Arsenal B. T.
2:1
Dynamo 2 Kyiv
PFC Lviv
2:0
Naftovyk
Krymteplytsya
4:1
FK Kharkiv
Nyva Ternopil
2:0
Dnister
FNL
matchday 8
Sparta Prague B
2:2
Hlucin
Graffin Vlasim
2:0
Karvina
SFC Opava
1:0
Dukla Prague
Vitkovice
0:1
FK Baník Most
Viktoria Zizkov
1:5
Jihlava
Usti nad Labem
2:0
Tescoma Zlin
Fotbal Trinec
1:1
Caslav
Banik Sokolov
1:2
Hradec Kralove
1.Division
matchday 7
Viborg FF
0:0
FC Fyn
Brabrand IF
0:1
FC Fredericia
Tippeligaen
matchday 25
Odd Grenland
1:2
Stabæk
Aalesund
3:0
Brann
Super League
matchday 24
SZ Asia Travel
2:2
BJ Guoan
SX Chanba
1:0
HN Jianye
Prva liga Srbije
matchday 6
Radnicki Sombor
0:0
Sloboda Uzice
FK Indjija
1:0
Banat Zrenjanin
CSK Celarevo
1:1
Radnicki Nis
FK Zemun
2:0
Dinamo Vranje
FK Srem
3:0
Kolubara
Novi Pazar
1:0
RFK Novi Sad
Prva NL
matchday 5
HNSK Moslavina
0:3
RNK Split
NK Imotski
1:1
NK Pomorac
Vukovar '91
0:0
NK Lucko
HNK Suhopolje
1:1
NK Vinogradar
Segesta Sisak
1:1
NK Rudes
NK Solin
2:0
Junak Sinj
1 Liga
matchday 10
MKS Kluczbork
3:0
Stalowa Wola
Stilon
0:0
Widzew Lodz
Podbeskidzie
4:0
Dolcan Zabki
Pogon Szczecin
2:2
Gornik Leczna
Allsvenskan
matchday 23
Halmstads BK
2:1
Helsingborgs IF
Meridianbet 1. CFL
matchday 6
FK Berane
2:2
OFK Grbalj
Sutjeska Niksic
2:1
Zeta Golubovac
B. Podgorica
3:0
Kom Podgorica
Rudar Pljevlja
1:0
Mornar Bar
FK Decic Tuzi
2:1
FK Lovcen
OFK Petrovac
1:2
Mogren
2ª B - Grupo I
matchday 4
Celta Vigo B
2:0
SD Compostela
2ª B - Grupo II
Cacereño
2:2
RM Castilla
Cerro de Reyes
2:4
UD Puertollano
2ª B - Grupo III
RCD Espanyol B
1:1
Alicante
Benidorm
0:3
RCD Mallorca B
UD Logroñés
1:0
Terrassa FC
2ª B - Grupo IV
Atlético Ceuta
1:0
UD Marbella
San Roque Lepe
2:1
Poli Ejido
Real Jaén CF
1:1
Moratalla CF
Caravaca CF
1:0
UD Melilla
Águilas
1:2
Jerez Ind.
Lucena
0:0
Betis B
Écija Balompié
0:0
Granada CF
Sevilla Atl.
1:0
Roquetas
RL Nord
matchday 8
1.FC Magdeburg
4:2
Hannover 96 II
Chemnitzer FC
3:2
VfB Lübeck
Hamburger SV II
1:6
Babelsberg 03
FC Oberneuland
0:2
St. Pauli II
Wolfsburg II
2:0
Hertha BSC II
3.Lig Grup 1
matchday 5
Bursa Nilüfer
1:0
Alibeyköy
Regionalliga Süd
matchday 8
SV Wehen II
0:1
Sonnenhof-Gr.
Bayern Alzenau
0:1
SC Freiburg II
SpVgg Weiden
2:0
SSV Ulm 1846
SSV Reutlingen
1:1
1. FCE Bamberg
RL West
Schalke 04 II
1:2
FSV Mainz 05 II
SC Verl
1:0
W. Mannheim
1.FC Köln II
1:1
Pr. Münster
Saarbrücken
1:0
VfL Bochum II
Düsseldorf II
2:1
M'gladbach II
Regional League East
Wienerberg
1:0
SV Schwechat
Gaflenz
1:0
Waidhofen
Regionalliga West
matchday 9
USK Anif
2:3
Schwaz
Altach Juniors
3:2
St. Johann
FC Hard
1:1
SC Bregenz
Feldkirch
2:4
Seekirchen
Neumarkt
5:1
Axams-Götzens
1. Liga Gr. 1 (- 11/12)
matchday 7
FC Bavois
2:1
BSC YB U21
FC Fribourg
0:3
ES Malley
FC Sion U21
1:2
FC Baulmes
Meyrin FC
2:2
Urania Genève
SC Düdingen
1:0
FC Bulle
1. Liga Gr. 2 (- 11/12)
FC Basel U21
7:1
SV Schaffhausen
FC Breitenrain
2:2
SC YF Juventus
SV Höngg
1:1
SV Muttenz
BSC Old Boys
5:1
FC Wangen b. O.
1. Liga Gr. 3 (- 11/12)
FC Emmenbrücke
0:0
FC Mendrisio
2.Division
B1908 Amager
3:2
BGA
Greve Fodbold
3:0
Hellerup IK
B.93
1:2
Nordvest FC
Brönshöj BK
3:0
BK Skjold
Stenlöse BK
2:1
Vanlöse IF
2.Division Promotion
Aarhus GF II
1:0
Aalborg BK II
IfS (FCM II)
5:1
Odense BK II
Otterup B&IK
2:4
Hobro IK
Varde IF
2:1
Tjörring IF
Freja (RFC II)
2:2
Esbjerg fB II
Liga Nacional Ap
matchday 10
CD Jalapa
1:0
Comunicaciones
CD Marquense
1:0
Xinabajul
Primera Div. In.
matchday 7
Saprissa
0:0
Cartaginés
Brujas FC
2:1
UCR
Bayernliga
matchday 11
TSV Rain/Lech
1:1
FC Ismaning
Unterhaching II
0:3
SV Schalding
SpVgg Ansbach
0:1
SV Memmelsdorf
Bad Kötzting
0:2
Seligenporten
FC Memmingen
0:1
Bayern Hof
SpVgg Bayreuth
1:0
Ingolstadt II
TSV Großbardorf
0:0
VfL Frohnlach
FSV Erlangen-B.
2:1
Thannhausen
Oberliga Baden-Württemberg
matchday 8
SV Spielberg
3:0
FC Denzlingen
VfL Kirchheim
0:1
SGV Freiberg
Kehler FV
3:1
SV Bonlanden
TSG Balingen
4:1
St. Kickers II
FC 08 Villingen
0:1
TSG Weinheim
Bahlinger SC
1:4
FV Illertissen
Norm. Gmünd
1:0
Hoffenheim II
TSV Crailsheim
0:0
ASV Durlach
Hessenliga
matchday 12
Aschaffenburg
3:0
K. Offenbach II
Hünfelder SV
2:1
Schwalmstadt
Stadtallendorf
4:0
Bad Hersfeld
SC Waldgirmes
0:0
RSV Würges
TSG Wörsdorf
4:2
Vikt. Urberach
OSC Vellmar
2:3
FSV Frankf. II
G. Ober-Roden
0:1
1.FC Eschborn
Oberliga Südwest (- 11/12)
matchday 10
B. Neunkirchen
1:1
SG Betzdorf
RW Hasborn
1:1
SV Roßbach/V.
Waldalgesheim
1:4
Elversberg II
Mechtersheim
1:0
SpVgg Wirges
Idar-Oberstein
2:0
SF Köllerbach
TuS Mayen
1:1
SVN Zweibrücken
SF Eisbachtal
0:1
FC 08 Homburg
Oberliga Hamburg
matchday 8
Meiendorfer SV
2:4
FC Bergedorf 85
VfL Lohbrügge
1:1
E. Norderstedt
Mittelrheinliga
matchday 6
VfL Rheinbach
1:4
FC Junkersdorf
NRW-Liga
matchday 10
1.FC Kleve
2:0
MSV Duisburg II
NOFV-Oberliga Nord
matchday 6
E. Cottbus II
5:1
Ludwigsfelde
FSV Luckenwalde
1:0
Optik Rathenow