Log in
Discover
Transfers & Rumours
Market Values
Competitions
Statistics
Community
Gaming
EURO 2024
Copa América 2024
Recommendations
Player Agents
Agent support
Agent statistics
Premium Service
Latest transfers
Rumour mill
All news
What's my value?
Most valuable players in the world
Most valuable clubs in the world
Free agents
Contracts ending
FIFA World Ranking
Matches Oct 6, 2007
Select country
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
American Virgin Islands
Andorra
Angola
Anguilla
Antigua and Barbuda
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire
Bosnia-Herzegovina
Botsuana
Brazil
British India
British Virgin Islands
Brunei Darussalam
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Chinese Taipei
Christmas Island
Colombia
Comoros
Congo
Cookinseln
Costa Rica
Cote d'Ivoire
Crimea
Croatia
CSSR
Cuba
Curacao
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
DR Congo
East Germany (GDR)
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Eswatini
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Federated States of Micronesia
Fiji
Finland
France
French Guiana
Gabon
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hongkong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Isle of Man
Israel
Italy
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Jugoslawien (SFR)
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Korea, North
Korea, South
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macao
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
Netherlands Antilles
Netherlands East India
Neukaledonien
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
North Macedonia
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
People's republic of the Congo
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Réunion
Romania
Russia
Rwanda
Saarland
Saint-Martin
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Serbia and Montenegro
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
Southern Sudan
Spain
Sri Lanka
St. Kitts & Nevis
St. Lucia
St. Vincent & Grenadinen
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Tahiti
Tajikistan
Tanzania
Thailand
The Gambia
Tibet
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Türkiye
Turkmenistan
Turks- and Caicosinseln
Tuvalu
UdSSR
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican
Venezuela
Vietnam
Wales
Western Sahara
Yemen
Yugoslavia (Republic)
Zaire
Zambia
Zanzibar
Zimbabwe
Select type
First Tier
Second Tier
Third Tier
Fourth Tier
Youth league
Fifth Tier
Domestic Cup
Sixth Tier
International Cup
National Team
Youth National Team Qualifiers
Bundesliga
matchday 9
Arm. Bielefeld
0:1
Hamburger SV
FC Schalke 04
0:2
Karlsruher SC
VfL Wolfsburg
1:0
Hansa Rostock
Hertha BSC
0:0
Energie Cottbus
VfB Stuttgart
0:2
Hannover 96
MSV Duisburg
1:3
Werder Bremen
Premier League
Man Utd
4:0
Wigan
Aston Villa
1:0
West Ham
LaLiga
matchday 7
Valencia
1:2
Espanyol
Serie A
Atalanta BC
0:0
Udinese
Inter
2:1
SSC Napoli
Ligue 1
matchday 10
Saint-Étienne
1:0
Marseille
FC Metz
1:2
R. Strasbourg
LOSC Lille
3:0
Valenciennes FC
Le Mans UC 72
2:0
OGC Nice
Paris SG
1:3
Stade Rennais
FC Lorient
0:0
SM Caen
Lens
2:0
AJ Auxerre
Championship
Stoke City
2:1
Colchester Utd.
Sheff Wed
0:2
Leicester
Ipswich
2:1
Preston
Charlton
1:1
Barnsley FC
Blackpool
0:0
Plymouth
Wolves
1:0
Coventry
Southampton
3:2
West Brom
Scunthorpe Utd.
1:3
Watford
Crystal Palace
1:1
Hull City
Cardiff
2:1
Burnley
Bristol City
2:0
Sheff Utd
Friendlies
Qualifying Round
Poland U17
0:1
Austria U17
Série A
matchday 30
Náutico
4:1
Juventude
Palmeiras
2:0
Grêmio
Botafogo
1:2
Santos
CAF-Champions League
Semi-Finals 2nd Leg
ES Sahel
3:1
Al-Hilal
Premier Liga
matchday 26
FC Moscow
1:0
Rostov
Khimki
1:0
Amkar Perm
Saturn Ramenskoe
2:1
Dinamo Moscow
Kuban Krasnodar
3:2
KS Samara
ToDS
Loko Moscow II
3:1
Zenit II
CSKA Moscow II
5:0
Luch-Energia II
Rubin Kazan II
0:0
Tom Tomsk II
Liga 1
matchday 10
U Cluj
1:2
Poli Timișoara
UTA Arad
0:1
Ceahlăul
Pandurii
0:1
CFR Cluj
Super League
matchday 12
BSC Young Boys
6:1
FC Luzern
FC St. Gallen
0:4
FC Thun
Eredivisie
matchday 7
NAC Breda
1:0
De Graafschap
PSV Eindhoven
3:0
Willem II
Excelsior
2:0
NEC Nijmegen
Süper Lig
matchday 8
Bursaspor
1:1
GB Oftasspor
Ankaraspor
0:0
Denizlispor
Manisaspor
1:1
Fenerbahce
Premiership
matchday 9
Dundee United
1:0
Motherwell FC
Rangers
0:1
Hibernian FC
Heart of Midl.
4:2
Falkirk
Kilmarnock FC
2:2
Inverness CT
Premier Liga
matchday 12
Zakarpattia
1:1
Metalurg D.
Arsenal Kyiv
2:1
Metalurg Z.
SK Tavriya
1:0
Naftovyk
Zorya Lugansk
1:2
Dynamo Kyiv
Super League 1
matchday 4
PAOK Salonika
2:2
OFI Crete FC
Olympiacos
1:0
Apol. Kalamarias
B' Ethniki
matchday 3
Panthrakikos
0:0
AGS Kastoria
GS Kallithea
0:1
Ionikos Nikeas
Jupiler League
matchday 9
KRC Genk
2:1
KV Mechelen
FCV Dender EH
0:1
KSC Lokeren
Zulte Waregem
2:1
RAEC Mons
KAA Gent
1:1
KVC Westerlo
Cercle Brugge
5:1
Sint-Truiden
Challenger Pro League
matchday 3
KV Waasland
0:0
Lierse SK
KAS Eupen
1:2
AFC Tubize
RE Virton
0:0
RFC Tournai
Royal Antwerp
2:1
Overpelt-Lommel
KFCV Geel
0:0
ROC Charleroi-M.
UR Namur
1:2
KSK Beveren
Gambrinus Liga
matchday 9
Tescoma Zlin
0:0
Sigma Olomouc
Slovan Liberec
1:1
Kladno
SAS Ligaen
matchday 12
Viborg FF
1:2
Bröndby IF
Kadetska liga
matchday 9
Sloboda U17
1:0
Napredak U17
Radn. Nis U17
0:1
Obilic U17
Rad U17
1:1
Čukarički U17
Šumadija U17
4:1
Timok U17
Partizan U17
3:0
FK Radnicki U17
Teleoptik U17
3:2
Red Star U17
Policajac U17
0:0
OFK Beograd U17
Borac Cacak U17
1:1
Zemun U17
Omladinska liga
FK Zemun U19
2:1
Rad U19
OFK Balkan U19
2:4
Red Star U19
Vozdovac U19
2:2
Rad Belgrad U19
Čukarički U19
0:2
Borac Cacak U19
OFK Beograd U19
2:1
Obilic U19
FK Smederevo U19
5:1
FK Bezanija U19
Slob. Uzice U19
0:1
Napredak U19
FK Banat Zrenjanin U19
0:6
Partizan U19
Meridian Super
matchday 8
FK Bezanija
1:2
Borac Cacak
Smederevo 1924
1:1
Partizan
FK Cukaricki
0:0
Napredak
Hajduk Kula
1:2
Vojvodina
Mladost
2:2
OFK Beograd
SuperSport HNL
matchday 11
Varteks
1:2
Inter Zapresic
Medjimurje
2:2
HNK Sibenik
NK Zagreb
0:2
NK Osijek
HNK Rijeka
2:0
NK Zadar
Slaven Belupo
2:2
Cibalia
Ykkösliiga
matchday 24
JJK Jyväskylä
1:1
RoPS
Vaasa IFK
4:2
PK-35
HJK Klubi 04
1:3
JIPPO
Ekstraklasa
matchday 10
Korona Kielce
2:0
Cracovia
Lech Poznan
1:0
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
4:2
Z. Sosnowiec
GKS Belchatow
0:3
Polonia Bytom
Wisla Kraków
5:0
Jagiellonia
A Group
matchday 8
Spartak Varna
0:0
Vidima-Rakovski
Botev Plovdiv
1:1
Cherno More
Vihren
1:1
Slavia Sofia
Levski Sofia
4:2
Marek Dupnitsa
Chern. Burgas
1:0
Loko Plovdiv
Prva Liga
matchday 13
ND Gorica
1:0
NK Interblock
NK Domzale
5:0
NK Nafta 1903
Fortis Ligue
matchday 9
FC Wiltz 71
0:1
UN Käerjeng 97
NB I.
matchday 11
Nyíregyháza
2:1
Zalaegerszeg
ETO FC Győr
3:3
Paksi FC
Tatabánya
2:2
BFC Siófok
Rákospalota
0:4
Debrecen
Honvéd
0:1
Kaposvár
FC Sopron
0:1
Diósgyőr
Corgon Liga
matchday 12
AS Trencin
2:2
MSK Zilina
Spartak Trnava
2:2
Ruzomberok
Dubnica
2:1
Slo. Bratislava
Banska Bystrica
1:0
FC Nitra
Brandenburgliga
matchday 6
SR Neustadt/D.
0:3
FC Strausberg
FSV Luckenwalde
0:3
Altlüdersdorf
FFC Viktoria 91
5:1
Oranienburg
Eintr. Ortrand
2:1
GW Lübben
BG Laubsdorf
1:1
FC Schwedt 02
BSV Guben-Nord
2:0
Babelsberg II
LL Niederrhein-Gr. 3
matchday 9
SV Walbeck
2:2
SV Sonsbeck
Sachsenliga
matchday 7
FV Dresden 06
2:1
Pirna-Copitz
Erzgeb. Aue II
2:1
Heidenauer SV
BSC Freiberg
1:2
K. Markkleeberg
Bornaer SV
1:0
SV Bannewitz
FCO Neugersdorf
1:2
Lok Leipzig
Fort. Chemnitz
7:0
SV 1919 Grimma
LL Hessen-Mitte
matchday 14
FV Biebrich 02
1:1
VfB Aßlar
VfB Marburg
1:1
Stadtallendorf
Waldgirmes II
3:1
SC Teutonia
1.FC Eschborn
0:0
V. Kelsterbach
LL Hessen-Nord
matchday 12
OSC Vellmar
2:2
Bad Hersfeld
TSV Wabern
2:2
SV 07 Eschwege
TSV Lehnerz
1:2
SSV Sand
SG Bad Soden
0:2
Hünfelder SV
LL Hessen-Süd
K. Offenbach II
4:0
TGMSV Jügesheim
Apertura
matchday 13
Banfield
3:1
Colon
Olimpo
2:1
San Martín (SJ)
Vélez Sarsfield
1:1
Tigre
Racing Club
2:2
Rosario Central
Primera Apertura
matchday 11
Tiburones Rojos
0:2
Atlante
MLS
matchday 27
Chicago
2:1
New England
Salt Lake
2:3
Chivas USA
Columbus
1:3
Dallas
J.League Div.1
matchday 28
Kashima Antlers
3:2
Vissel Kobe
Ventforet Kofu
0:1
JEF Utd. Chiba
Albirex Niigata
1:0
Omiya Ardija
FC Tokyo
2:1
Yokohama F. M.
Shimizu S-Pulse
3:0
Nagoya Grampus
Kashiwa Reysol
1:2
Gamba Osaka
Sanf. Hiroshima
0:1
Júbilo Iwata
Primera A Apert.
matchday 10
Tampico Madero
2:1
Rayados A
Tecos II
1:1
Querétaro FC
Mexiquense
1:2
Correcaminos
Indios
1:0
Pumas Morelos
Coatzacoalcos
1:1
Jaguar Tapachula
Morelia A
0:0
Académicos
Premijer Liga BiH
matchday 9
Leotar Trebinje
2:0
Celik Zenica
Sloboda Tuzla
1:0
Laktasi
Zeljeznicar
0:0
FK Sarajevo
Zrinjski Mostar
4:1
J. Bihac
Siroki Brijeg
3:1
Slavija S.
Travnik
1:0
HNK Orasje
HSK Posusje
1:0
Velez Mostar
NK Zepce
1:3
Modrica Maxima
A Lyga
matchday 31
Vilnius
9:0
Interas
Atlantas
0:2
FBK Kaunas
Zalgiris
0:2
Vetra
Silute
1:2
Siauliai
Suduva
2:1
Ekranas
Vysheyshaya Liga
matchday 22
Dnepr Mogilev
1:1
Dinamo Minsk
FK Smorgon
1:1
Naftan
FK Minsk
1:2
MTZ-Ripo Minsk
Torpedo Zhodino
4:2
Darida
Neman Grodno
1:0
Dinamo Brest
Vitebsk
0:0
Gomel
BATE Borisov
1:0
Soligorsk
Premier League
matchday 7
Tersana
1:2
Gaish
Umaghlesi Liga (until 12/2016)
matchday 8
Ameri
0:2
Dinamo Tbilisi
K League Classic
matchday 24
Gyeongnam FC
1:0
Gwangju Sangmu
Incheon Utd.
1:0
Ulsan Hyundai
Jeju United
2:3
Daejeon Citizen
Suwon Bluewings
1:0
Pohang Steelers
League One
matchday 9
Airdrie United
0:0
Ayr United
Queen's Park
0:1
Cowdenbeath
Peterhead
0:1
Raith Rovers
Ross County
2:1
Brechin City
Berwick Rangers
0:3
Alloa Athletic
Erste Liga
matchday 12
DSV Leoben
2:0
A. Lustenau
League Two
matchday 9
East Fife
4:0
Albion Rovers
Stenhousemuir
2:3
Elgin City
Montrose
3:1
East Stirling
Dumbarton
0:0
Forfar Athletic
Stranraer
1:1
Arbroath
SFA Cup
First Round Replay
Edinburgh City
1:0
Clachnacuddin
Primera División Apertura
matchday 8
Danubio FC
3:1
Peñarol
Bella Vista
1:2
Wanderers
Mjólkurbikar
Final
Hafnarfjördur
2:1
AET
Fjölnir
Meistriliiga
matchday 32
TVMK Tallinn
6:3
Pärnu
Kuressaare
0:3
Levadia
JK Trans Narva
2:3
Tammeka Tartu
Viljandi
1:2
Kalev
FC Flora
10:0
Ajax Lasnamäe
Torneo Descentralizado
matchday 35
Sport. Cristal
2:0
Sport Ancash
Alianza Lima
2:1
Alianza Atl.
First Division
matchday 31
Athlone Town
1:2
Dundalk FC
Cobh Ramblers
1:0
Kildare County
S.League
matchday 27
Armed Forces FC
6:2
Super Reds
League One
matchday 10
Nottm Forest
2:1
Hartlepool
Luton
1:1
Doncaster
Leeds
1:0
Yeovil Town
Cheltenham
1:1
Oldham Athletic
Brighton
0:0
Bristol Rovers
Walsall
4:0
Huddersfield
Southend United
1:2
Tranmere Rovers
Northampton
2:1
Port Vale
Leyton Orient
0:5
Swansea
Crewe Alexandra
1:4
Bournemouth
Carlisle United
4:0
Millwall
Swindon Town
5:0
Gillingham FC
League Two
Hereford Utd.
2:0
Brentford
Chesterfield FC
2:2
Macclesfield
Wycombe
3:1
Notts County
Rotherham
3:2
Mansfield Town
Peterborough
2:1
Grimsby Town
Lincoln City
1:1
Morecambe FC
Dag & Red FC
0:3
Darlington
Stockport
2:4
Barnet
Rochdale
1:2
Bury
MK Dons
2:1
Bradford
Serie B
matchday 8
Chievo Verona
2:2
Rimini
Messina Peloro
2:1
UC AlbinoLeffe
Vicenza
2:2
Triestina
Bari
0:0
Grosseto
Ravenna
0:2
Frosinone
Cesena
1:1
Brescia
Mantova
3:2
Modena
Spezia
5:2
Treviso
Avellino
0:1
Piacenza
AC Pisa
2:1
Ascoli
Bologna
1:0
Lecce
Welsh Cup
Second Round
Connah's Quay
3:1
AET
The New Saints
Haverfordwest
1:0
Llantwit Fardre
Caernarfon
2:1
Llanfairpwll
Cwmaman Institut
0:3
Aberaman
Bangor City
3:0
Llandyrnog
Rhyl FC
10:0
Montgomery Town
Nefyn
2:0
Chirk AAA
Llangefni
5:0
Hawarden
Llanberis
1:5
Newtown
Pentwyn
3:7
Llanelli
Guilsfield
3:2
AET
Airbus UK
Neath Athletic
6:0
Llanwern AFC
Corwen FC
1:3
Mynydd Isa
Maesteg Park
2:0
Briton Ferry
Caersws
9:0
Mold Alex
Cwmamman United
0:5
Dinas Powys
Brymbo
4:0
Halkyn United
Tywyn & Bryn
3:2
Conwy
Porthmadog
0:2
Welshpool
Llanrug United
5:1
Llanrhaeadr
Llandudno
1:2
Cefn Druids
West End
1:2
Port Talbot
Holyhead
2:1
Bala
Newport YMCA
4:1
Cambrian & C.
Queens Park
3:1
Penrhyncoch
Merthyr Saints
1:2
Carmarthen
Liga BBVA
matchday 7
Sevilla Atl.
2:2
Poli Ejido
Real Sociedad
1:0
Albacete
Hércules CF
2:3
Sporting Gijón
Málaga CF
2:0
UD Las Palmas
Celta de Vigo
3:1
Xerez CD
Granada 74
1:1
Castellón
Championnat National
matchday 11
FC Martigues
2:1
Louh.-Cuiseaux
Entente SSG
1:3
Vannes
AC Arles-Avignon
1:1
US Créteil-L
Rodez AF
1:1
Nîmes Olympique
Cannes
2:3
Stade Lavallois
SO Romorantin
0:1
FC Sète 34
1.Division
matchday 38
Spartak-MZK
0:3
Anzhi
Ural
4:1
Terek Grozny
Nosta
1:0
Salyut Belgorod
Sodovik
1:2
SKA Rostov
Tekstilshchik
0:2
Dinamo Bryansk
Torpedo Moskau
4:0
Met-Kuz
Shinnik Yaroslav
1:0
Avangard Kursk
Mordovia
1:0
SKA-Energia
Baltika
1:3
Sibir
KamAZ
3:2
Zvezda Irkutsk
Liga Bwin
matchday 7
Sporting CP
3:0
Vit. Guimarães
Liga Sabseg
Santa Clara
0:0
CD Fátima
Championship
matchday 9
Queen o. t. S.
0:1
Dunfermline A.
Livingston FC
0:2
St. Johnstone
Stirling Albion
0:2
Clyde FC
Morton
4:2
Partick Thistle
Hamilton Acad.
2:0
Dundee FC
1.Lig
matchday 7
Altay SK
1:0
Malatyaspor
Challenge League
matchday 12
FC Winterthur
0:3
Yverdon Sport
Chaux-de-Fonds
2:0
FC Gossau
FC Wohlen
2:0
AC Bellinzona
SC Kriens
1:1
FC Chiasso
FC Locarno
1:0
Servette FC
Tippeligaen
matchday 23
Start
3:1
Fredrikstad
Adeccoligaen
matchday 26
Moss
0:0
HamKam
Prva liga Srbije
matchday 8
Javor-Matis
3:2
Mladost Apatin
OFK Mladenovac
0:0
Jagodina
BSK Borca
0:0
FK Srem
CSK Celarevo
2:0
FK Hajduk
Metalac
1:1
Sloboda Uzice
Prva NL
matchday 9
Segesta Sisak
2:2
Trogir
NK Imotski
6:1
NK Slavonac CO
Vukovar '91
0:2
NK Istra
Croatia Sesvete
5:1
Kamen Ingrad
NK Belisce
0:0
HNSK Moslavina
HBDNK Mosor
1:1
Hrv Dragovoljac
2 Liga
matchday 14
Pol. Warsaw
2:1
Stalowa Wola
Wisla Plock
1:1
Tur Turek
Odra Opole
0:0
Slask Wroclaw
GKS Jastrzebie
2:0
Arka Gdynia
LKS Lomza
0:0
Piast Gliwice
Podbeskidzie
2:0
Pelikan Lowicz
Allsvenskan
matchday 24
Malmö FF
0:2
IFK Göteborg
Premier Liga
matchday 25
Ordabasy
0:1
Yesil-Bogatyr
Tobol Kostanay
7:0
Vostok Oskemen
Shakhter K.
1:0
Kairat Almaty
Kaysar
3:1
Irtysh
Atyrau
1:1
Ekibastuzets
Zhetysu
1:2
FK Alma-Ata
Okzhetpes
0:0
Astana
Taraz
0:2
Aktobe
Ligat ha'Al
matchday 5
Kiryat Shmona
1:0
M. Tel Aviv
Maccabi Haifa
2:1
H. Kfar Saba
Bnei Yehuda
3:0
Bnei Sakhnin
Maccabi Netanya
1:0
M. Petah Tikva
2ª B - Grupo I
matchday 7
CD Lugo
1:0
Pontevedra CF
2ª B - Grupo III
Terrassa FC
1:1
Alicante
Girona
3:0
UE Lleida
Regional League Central
matchday 10
Kärnten Amateure
0:1
Vöcklabruck
Regional League East
Waidhofen
1:2
FAC TfW
Regionalliga West
matchday 12
Axams-Götzens
1:1
FC Dornbirn
FC Hard
0:2
Grödig
USK Anif
1:1
Hall
Höchst
1:2
SC Bregenz
Seekirchen
2:2
Feldkirch
1. Liga Gr. 1 (- 11/12)
matchday 11
Etoile Carouge
0:0
FC Echallens
FC Bulle
2:2
FC Sion U21
FC Fribourg
3:1
FC Naters
ES Malley
1:2
Stade Nyonnais
Meyrin FC
2:2
SC Düdingen
FC Savièse
1:2
FC La Tour
1. Liga Gr. 2 (- 11/12)
matchday 10
FC Schötz
0:0
FC Münsingen
FC Laufen
1:2
FC Grenchen
FC Solothurn
2:0
SV Muttenz
FC Wangen b. O.
2:4
SC Zofingen
1. Liga Gr. 3 (- 11/12)
FC Brugg
3:0
FC Zürich U21
SV Schaffhausen
5:3
SC YF Juventus
FC Küsnacht
3:4
FC Mendrisio
FC Tuggen
0:3
GC Zürich U21
Red Star ZH
2:0
GC Biaschesi
Liga Nacional Ap
matchday 12
CD Jalapa
2:1
Comunicaciones
Primera Div. In.
matchday 11
Pérez Zeledón
0:2
Saprissa
Puntarenas FC
1:1
AD San Carlos
UCR
1:2
Liberia Mía
Brujas FC
3:1
Santos FC
AD Carmelita
1:3
LD Alajuelense
Cartaginés
2:1
Herediano
Oberliga Hamburg
matchday 12
Buxtehude
0:3
SC Concordia
GW Harburg
3:1
Barmbek-U.
SV Curslack-N.
0:2
SV Rugenbergen
Oberliga NDS-West
matchday 9
SV Bavenstedt
3:2
TuS Lingen
Oberliga NDS-Ost
FT Braunschweig
1:1
RW Cuxhaven
Fallersleben
1:1
Rotenburger SV
Wiener Stadtliga
matchday 8
Rennweg
0:1
Gersthof
Mannswörth
0:1
FavAC
Ostbahn XI
3:1
Landstrasser AC
U19-BL N/NE
matchday 6
CZ Jena U19
1:0
TeBe Berlin U19
Magdeburg U19
1:2
H. Rostock U19
S. Leipzig U19
2:2
Braunschw. U19
LL Niederösterreich
matchday 10
Vösendorf
2:0
Ardagger
Burgenlandliga
matchday 9
Klingenbach
1:3
Kohfidisch
Tschantschend.
0:3
Oberpullendorf
SV Neuberg
1:3
Parndorf II
Neudörfl
1:1
Forchtenstein
Horitschon
4:1
St. Margarethen
SV Rohrbach
0:2
Stegersbach
Güssing
3:0
Purbach
Ritzing
0:4
Oberwart
U19-Bundesliga S/SW
matchday 6
Karlsruhe U19
4:1
Gr. Fürth U19
K'lautern U19
3:2
SC Freiburg U19
St. Kickers U19
1:1
TSV 1860 U19
Mainz 05 U19
4:0
Offenburg U19
OÖ Liga
matchday 9
Schallerbach
1:1
Vöcklamarkt
ASKÖ Donau Linz
3:2
Altheim
Mondsee
2:1
SPG LASK Linz II
Rohrbach/Berg
1:0
Union Perg
U17-BL N/NE
matchday 6
S. Leipzig U17
1:1
Osnabrück U17
Hannover 96 U17
0:2
W. Bremen U17
LL Steiermark
matchday 11
Gratkorn II
2:0
Fürstenfeld
Großklein
2:0
Deutschlandsbg.
U17-Bundesliga West
matchday 6
Bonner SC U17
2:1
1.FC Köln U17
Kärntner Liga
matchday 12
KAC 1909
3:1
ASKÖ Gmünd
ATSV Wolfsberg
0:2
St. Andrä - WAC
Villacher SV
3:1
SK Treibach
U17-Bundesliga South/Southwest
matchday 6
K'lautern U17
1:0
Karlsruhe U17
Stuttgart U17
1:1
Nürnberg U17
Regionalliga Tirol
matchday 12
SK St. Johann
0:2
Kirchbichl
SV Absam
2:0
SV Wörgl
Kematen
2:1
Mayrhofen
Telfs
4:1
SC Kirchberg
Längenfeld
2:1
Kolsass/Weer
Vorarlbergliga
matchday 10
FC Mäder
0:0
Bludenz
FC Bizau
2:5
FC Egg
Lauterach
4:6
A. Lustenau II
1. LL Sbg.
matchday 11
St. Johann
4:0
Straßwalchen
Zell am See
3:2
FC Hallein
Henndorf
0:2
Neumarkt
USV Hallwang
1:2
FC Puch
2. Liga inter - Gr. 1 (- 11/12)
matchday 8
Stade-Lausanne
5:0
FC Visp
CS Chênois
3:2
Perly-Certoux
US Terre Sainte
5:2
FC Versoix
Collombey
2:2
FC Grand-Lancy
FC Massongex
0:2
FC Monthey
Signal FC
3:1
Racing Club GE
2. Liga inter - Gr. 1 (- 11/12)
FC Aarberg
0:2
FC Bavois
Xamax II
3:0
Stade-Payerne
CS Romontois
1:2
FC Breitenrain
ES Belfaux
2:3
FC Saint-Imier
FC Portalban
2:5
Le Mont LS
2. Liga inter - Gr. 3 (- 11/12)
SC Goldau
2:1
FC Ascona
FC Emmenbrücke
1:2
SC Buochs
Kickers Luzern
1:0
FC Sursee
Küssnacht a/R
0:2
SC Schöftland
2. Liga inter - Gr. 4 (- 11/12)
FC Altstetten
0:1
FC Seefeld ZH
FC Porrentruy
1:0
Herzogenbuchsee
FC Liestal
2:2
FC Regensdorf
Nordstern BS
1:1
FC Alle
FC Pratteln
4:5
SV Höngg
2. Liga inter - Gr. 5 (- 11/12)
FC Bülach
0:1
Chur 97
FC Frauenfeld
2:1
SC Brühl SG
Wädenswil
3:0
FC Freienbach
Altstätten
3:2
FC Glarus
FC Balzers
0:0
FC Bassersdorf
FC Bazenheid
1:0
Eschen/Mauren
FC Stäfa
0:3
FC Arbon 05
Protathlima ML
matchday 5
Aris Limassol
1:2
Omonia Nikosia
Ethnikos
2:1
AEL Limassol
Olympiakos N.
1:1
APOP Kinyras
U18 Elite League
matchday 7
Winterthur U18
4:2
FC Zürich U18
Team Vaud U18
1:2
Luzern U18
FC Basel U18
4:0
St. Gallen U18
FC Thun U18
2:1
Aarau U18
First Division
matchday 5
Tai Po
2:4
Lanwa Redbull
Rangers
0:0
Sun Hei
Primavera A
matchday 1
Spezia U19
0:2
Sampdoria U19
Livorno
1:2
Modena U19
Bologna U19
3:1
Pisa U19
Torino U19
0:0
Mantova U19
Piacenza U19
2:1
Cagliari U19
Genoa U19
0:1
Parma U19
Primavera B
Vicenza U19
1:3
Treviso U19
Triestina U19
0:5
Milan U19
Inter U19
1:0
Chievo U19
AlbinoLeffe U19
2:2
Cesena U19
Udinese U19
2:0
Ravenna U19
Rimini U19
0:0
Empoli U19
Fiorentina U19
0:1
Atalanta U19
Primavera C
Siena U19
1:1
Messina U19
Reggina Primaver
1:2
Lazio U19
Lecce U19
1:1
Bari U19
Ascoli U19
1:0
Catania U19
Roma U19
5:0
Grosseto U19
Palermo U19
1:1
Avellino U19
Frosinone U19
0:4
Napoli U19
Premier League
matchday 7
Msida SJ
0:2
Floriana
Pietà Hotspurs
0:2
Hibernians FC
UEFA European U17 Championship qualification
Group 2
Macedonia U17
0:4
Norway U17
Poland U17
0:1
Austria U17
Group 4
Andorra U17
3:0
San Marino U17
Wales U17
2:2
Spain U17
group 9
Russia U17
1:1
Finland U17
Bosnia U17
1:0
Azerbaijan U17
Oberliga Bayern
matchday 13
SV Heimstetten
0:0
Bayern Hof
SpVgg Ansbach
0:1
Schweinfurt 05
SpVgg Weiden
1:3
Nuremberg II
Gr. Fürth II
2:3
Unterhaching II
FV 04 Würzburg
0:0
1. FCE Bamberg
SpVgg Bayreuth
0:0
FC Ismaning
Thannhausen
1:1
FC Memmingen
FC Kempten
0:0
TSV Großbardorf